Izslimotā SKAISTUMA KASTĪŠU slimība…

IMG_20180105_151417_resized_20180105_032336281

Beauty box jeb skaistuma kastītes ir teju vai bums, kas pārņēmis skaistuma pasauli. Tiek piedāvātas arvien jaunas, atšķirīgas, tādas šitādas un dažādas skaistuma kastītes. Tās tiek veidotas gan tepat Latvijā, gan, protams, mums ir iespēja tās pasūtīt no citām valstīm. Īpašs skaistuma kastīšu kults valda, piemēram, nemaz ne tik tālajā Lielbritānijā. Tas, ko šoreiz gribēju pastāstīt es – par savu pieredzi ar šīm kastītēm… Mana šī gada apņemšanās – nepasūtīt vairs nevienu no tām! 😉 

Tā tas viss sākās…

Stāsts sākās aizvadītā gada sākumā. Lai gan skaistuma kastītes ir jau krietni senāka padarīšana, līdz tam nebiju uz to tā pavilkusies. Pats sākums bija skaistuma kastītes, kas veidotas tepat Latvijā. Pāris tādas saņēmu, šķita – baigi forši! Sāku tam visam pievērst uzmanību. Protams, interneta dzīlēs var atrast jebko. Sapratu, ka piedāvājums ir milzīgs. Nodomāju – jāpamēģina!

Sāku ar populārāko – Lookfantastic beauty box. Pasūtīju šo kastīti tieši pusgadu. Par pirmo biju sajūsmā, bet ar katru nākamo šī jūsma arvien noplaka. It kā jau visa šī doma un koncepts ir foršs – tu katru mēnesi saņem dažādus kosmētikas produktus, kas, ļoti iespējams, tev būs jaunums. Tu provē, testē, dalies ar saviem iespaidiem… BET ar katru nākamo kastīti mani nepameta sajūta, ka kaut kas te īsti nav tā, kā man gribētos… Kas tieši?

  1. Numur viens – praktiski visi produkti šajās kastītēs ir travel size jeb mazā izmēra. Un man ļoooti nepatīk travel size!!! Ja es produktu lietoju un man tas patīk, gribu pilnu tilpumu. Ja tikai izmēģinu – arī gribu pilnu tilpumu, jo no pāris reizēm tāpat neko īsti saprast nevar. Jā, it kā Lookfantastic beauty box veidotāji sola vienu full size tilpumu katrā kastītē, bet parasti tas bija kāds, labākajā gadījumā, acu zīmulis, nekas vairāk.
  2. Otra lieta – ar katru nākamo kastīti man sāka šķist, ka zīmoli arvien atkārtojas. Sajūta, ka noslēgti līgumi ar kādiem konkrētiem zīmoliem un viss notiek tikai ap tiem. Un ne vienmēr tie bija labi zināmi ārpus UK un tādi, kurus ļoti gribētos izmēģināt. Bieži vien nepameta sajūta, ka konkrētais produkts ir tāds… kuru grūti pārdot, tādēļ arī ielikts šajā kastītē.
  3. Un visbeidzot – pēc kādas trešās kastītes lēnām sāku saprast, ka… lielu daļu šo produktu man nemaz nevajag, es tos tāpat nelietoju. Vai nu tie neatbilst manam ādas tipam (visbiežāk), vai man tos vienkārši nevajag. Un tad tik krājas plauktiņš mājās ar visu ko, kas tev nemaz nav vajadzīgs… BET par ko tu tik katru mēnesi maksā…

Lookfantastic beauty box metu pie malas. Tur gan bija vesela opera, kamēr tiku no viņiem vaļā. Ar vienkārši ķekša ielikšanu, ka pasūtīt vairs nevēlos, nepietika. Kaut kas sistēmā nenostrādāja. Rakstīju e-pastus. Ok, komanda atsaucīga, savu pierakstu uz šīm kastītēm izdevās anulēt. Bet viņu jaunumu vēstules gan vēl arvien krīt manā e-pastā ja ne katru, tad katru otro dienu noteikti.

Dublis nr. 2

Dodamies tālāk. Ar visu man nebija gana, gribējās izmēģināt kaut ko vēl. Pilni tilpumi, labi zīmoli. Pierakstījos uz Lookincredible beauty box. Pirmā kastīte man patika – šķita, ka šis būs forši! Bija acu ēnu palete no Make up Forever, bāze skropstām no Shiseido, divas sejas maskas, Smashbox lūpu spīdums. It kā forši. Tomēr ar katru nākamo kastīti (kopā pasūtīju kādas, šķiet, piecas) mana sajūsma atkal noplaka. Galvenais iemesls – šī kastīte ietver labus zīmolus, tomēr – ne vienmēr foršus produktus. Bija arī tādi mēneši, ka no kastītes sastāva mani uzrunāja… nekas. Atkal bija tā sajūta, ka kastītē tiek ielikts tas, ko citādi ir grūti notirgot.

Aizvadītā gada nogalē nolēmu, ka šī būs mana jaunā gada apņemšanās – nē skaistuma kastītēm! Pēdējā gada dienā anulēju savu pierakstu uz Lookincredible beauty box un… jūtos sasodīti labi! 😉

Rezumē…

Protams, es nesaku, ka visa šī skaistuma kastīšu padarīšana nekam neder, tomēr domāju, ka divreiz jāizvērtē, pirms paraksties uz kādu no tām. Būsim godīgas – neviena no šīm kastītēm netiek sūtīta par 10€ un arī ne 20€. Ja tu mēnesī tērē 40, 50 un vairāk € par kādu skaistuma kastīti, tu taču gribi, lai tā tevi tiešām iepriecina un galvenais – NODER! Ja tā nav, ir vilšanās.

Man liekas, ka tā problēma numur viens ir tā, ka bieži vien kastītēs tiek ielikti specifiski produkti, kas lielai daļai nemaz nederēs (piemēram, krēms taukainai ādai ar paplašinātām porām vai ķermeņa eļļa izteikti sausai ādai) un tu nekad nezini, ko saņemsi. Otrs – protams, travel size, kas beidzās pēc 2-3 lietošanas reizēm. Un trešais – produkti, no kuriem vienkārši ir jātiek vaļā. Piemēram, kādam zīmolam ir iznākušas jaunas nagu lakas, no kuru toņiem viens absolūti neiet tirgū… ko darām? Ieliekam skaistuma kastītē un izpārdodam tādā veidā!

Droši vien te ir jauna niša – skaistuma kastītes, kas būtu piemērotas tev pēc ādas tipa, vēlmēm. Piemēram, varētu izpildīt kādu testu un vadoties pēc rezultātiem salikt šo kastīti. Tagad populāras paliek arī kastītes, kas ir tikai sejas ādas kopšanai, tikai ķermeņa kopšanai, matiem… tikai dabīga kosmētika. Vai – tikai viena zīmola kosmētika, kā piemēram, mūsu pašu Madara Cosmetics skaistuma kastītes, kas man šķiet tiešām foršas (vienīgās, kuras vēl domāju pasūtīt, jo patīk pats zīmols un koncepts). Un visbeidzot – arvien populārāka paliek arī ideja, ka tu pati sakomplektē savu kastīti, izvēloties no konkrētiem produktiem. Jā, nav tā pārsteiguma momenta, bet – nav arī vilšanās.

Lai vai kā – protams, viss, ko izmēģini, ļauj tev sniegt savu viedokli un dalīties pārdomās. Tāpat – kas nepatīk vienai, patīk otrai utt. Tamdēļ nevaru apgalvot, ka skaistuma kastītes abonēt nav vērts, jo pa kādai pērlei jau gadās vienmēr, jautājums tikai – cik pa ceļam būs to produktu un mēnešu, kad viss, kas paliek pāri, atverot kastīti, ir vilšanās… 🙂

Un – kāda ir tava pieredze ar skaistuma kastītēm?

 

 


Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s