GLUDA āda un TVIRTS augums? Izmēģini SAUSO masāžu!

1_tituls

Masāžas var būt ļoti dažādas. Šoreiz – par to, kas ir SAUSĀ MASĀŽA! Kā tā ir veicama, kā tu to vari darīt pati – mājās? Kā arī pats galvenais – kā sausā masāža var uzlabot ķermeņa aprises, samazināt celulītu un uzlabot pašsajūtu, garastāvokli un veselību kopumā? Varbūt ir vērts pamēģināt? Raksta tapšanā saku lielu paldies kosmētikas zīmolam “Dermosil” par atbalstu, lai arī es varētu iepazīt sauso masāžu!

KAS IR SAUSĀ MASĀŽA? Sausā masāža ir masāžas veids, kuras laikā netiek izmantotas ne eļļas, ne krēmi, losjoni, ūdens vai citas palīgvielas. Izmantota tiek tikai birste, kas piemērota sausās masāžas veikšanai. Šī masāža nav sarežģīta, to iespējams veikt mājas apstākļos, turklāt – pašai! Taču tajā pašā laikā – tā ir ļoti vērtīga gan tavam izskatam, ādai, ķermeņa aprisēm, gan arī pašsajūtai, imunitātei un veselībai kopumā. Vēl – tā neaizņem daudz laika, pietiek ar pāris minūtēm no rītiem un vakaros!

KĀDS IR LABUMS NO SAUSĀS MASĀŽAS? Ķeramies pie paša galvenā – kāds tad ir labums no sausās masāžas? Kādēļ to būtu vērts izmēģināt? Izrādās, ka šis ir masāžas veids, kas spēj sniegt ļoti daudz labumu, sākot ar vizuālā izskata uzprišināšanu, beidzot ar veselības un garastāvokļa uzlabojumiem. Lūk, galvenie ieguvumi, ko sniedz sausā masāža:

 • Sausā masāža uzlabo asinsriti -jo tas taču ir viens no galvenajiem jebkuras masāžas pamatuzdevumiem. Labāka asinsrite nozīmē apasiņotāku ādu, kas spēj efektīvāk atbrīvoties no toksīniem (celulīta, izsitumu samazināšanās), kā arī svaigāku ādas krāsu utt.
 • Tā stimulē limfas plūsmu – un te atkal runa ir par toksīniem un šlakvielām, jo tieši efektīva limfas cirkulēšana organismā palīdz mūsu ķermenim ar šīm lietām tikt galā!
 • Tā palīdz izvadīt toksīnus – regulāra sausās masāžas veikšana veicina ādas izskata manāmu uzlabošanos – āda kļūst tīrāka, tvirtāka, elastīgāka, uzlabojas tās tonis.
 • Atbrīvo ādu no atmirušajām ādas šūnām – šim nolūkam mēs parasti lietojam ķermeņa skrubjus, vai ne? Taču šo efektu iespējams sasniegt arī ar sauso masāžu! Tā atbrīvo ādu no atmirušajām šūnām, ļauj ādai elpot un efektīvāk atjaunoties.
 • Uzlabo ādas krāsu un izskatu – pirmkārt, tādēļ, ka āda ir attīrīta, tā var elpot. Otrkārt, jo ir stabila un veselīga asinsrite, kas piegādā ādai visas nepieciešamās barības vielas un skābekli pietiekamā daudzumā.
 • Palīdz samazināt celulītu -turklāt, uzsākot sausās masāžas seansus regulāri, šis efekts ir redzams jau diezgan ātri – āda paliek gludāka, veselīgāka. Protams, lai sasniegtu labākus rezultātus, ir vērts lietot arī kādu no pretcelulīta līdzekļiem, ko uzklāj uz problēmzonām PĒC masāžas veikšanas, kamēr asinsrite vēl ir ļoti strauja.
 • Uzlabo ādas elastību – sausā masāža uzlabo ādas elastību un tvirtumu. Āda kļūst stingrāka, mazāk ļumīga. Tā izskatās jaunāka un veselīgāka.
 • Palīdz vēnām un kapilāriem – sausā masāža uzlabo asinsriti, tādējādi palīdzot arī vēnām funkcionēt labāk, tiek samazināta arī mazo asinsvadiņu – kapilāru – plīšana.
 • Uzlabo ādas stāvokli kopumā – sākot veikt sauso masāžu regulāri, jau pēc neilga laika tu manīsi, ka ādas izskats uzlabojas! Tā paliek jaunavīgāka, veselīgāka, mirdzošāka.
 • Tā uzlabo imūnsistēmu – jā, un ne tikai ādai nāk par labu sausā masāža. Tā uzlabo arī imūnsistēmas darbību. Tas tādēļ, ka no organisma daudz efektīvāk tiek izvadīti toksīni, kas savukārt palielina dabīgās organisma aizsargspējas, imunitāti.
 • Samazinās stress, uzlabojas garastāvoklis – sevišķi veicot sauso masāžu vakarā, tiek samazināt stresa hormona līmenis organismā, garastāvoklis uzlabojas, prāts nomierinās.
 • Uzlabojas miegs – un, protams, līdz ar to visu, ir daudz lielāka iespēja veselīgam un kvalitatīvam miegam!

KĀ VEIKT SAUSO MASĀŽU? Lūk, soļi sausās masāžas veikšanai mājas apstākļos:

 • Uzsākot masāžu, ādai jābūt sausai, uz tās nedrīkst būt ūdens, krēmi, eļļas vai jebkādi citi šķidrumi vai kosmētikas produkti. Vislabāk to veikt, piemēram, PIRMS došanās dušā vai vannā;
 • Ņem birsti, sāc masāžu, sākot no pēdām, virzoties uz augšu. Kustībām jābūt vieglām, garām, slīdošām, maigām. Izmēģini arī apļveida kustības – tās lieliski der masējot problēmzonas – augšstilbus, dibenu. Masējoties no rīta, kustības varētu būt enerģiskākas, īsākas, intensīvākas, lai vairotu enerģiju, savukārt vakarā – lēnākas, glaudošākas, nomierinošākas, lai sagatavotu ķermeni naktsmieram;
 • Pirmās tiek masētas kājas, tad vēders, pēc tam – rokas, sākot no pirkstiem, virzoties uz pleciem. Pēc tam – mugura, sākot no lejasdaļas, virzienā uz augšu;
 • Sausās masāžas laikā nevajadzētu aizmirst nevienu ķermeņa daļu. Ir cilvēki, kas veic šo masāžu arī sejai, taču te domas dalās – citi uzskata, ka tas ir labi, citi – ka tas ir pārāk agresīvi sejas ādai.

KĀDU BIRSTĪTI IZVĒLĒTIES? Vislabāk ir izvēlēties birsti, kas ir īpaši paredzēta sausās masāžas veikšanai. Tai noteikti jābūt gatavotai no dabīga materiāla sariņiem, sintētiskie sariņi nenāks ādai par labu, tie var pat kairināt ādu. Parasti ir pieejamas divu veidu birstes – ar rokturi-kātu vai tādu rokturi, kuru var uzmaukt uz plaukstas. Labāk izvēlēties otro variantu, jo tāda birste gluži vienkārši ir ērtāka lietošanā.

VĒRTĪGI ZINĀT! Ir vēl dažas lietas, ko ņemt vērā, pirms uzsākt sausās masāžas seansus pašai:

 • Uzsākot masāžu, dari to maigi – āda pie tās nav pieradusi, centies masēt ādu viegli, sekojot līdzi, kā tā jūtas! Tā izvairīsies no kairinājuma un palēnām pieradināsi savu ķermeni pie šī masāžas veida;
 • Atceries – sausā masāža nenozīmē to, ka ādai jābūt koši sarkanai un sūrstošai! Tas tikai nozīmē, ka tu masē pārāk spēcīgi. Masāžas laikā sajūtām jābūt PATĪKAMĀM. Pēc masāžas āda nedrīkst būt saskrāpēta vai citādi bojāta;
 • Nekad nemasē bojātu ādu, ādu, kas klāta ar kādiem izsitumiem vai, piemēram, saulē apdegušu ādu! Sausā masāža ir piemērojam tikai veselai ādai!
 • Vienmēr masējies virzienā UZ sirdi – tas pareizi stimulēs asinsriti, limfas plūsmu un labvēlīgi ietekmēs veselību kopumā;
 • Sauso masāžu vēlams veikt KATRU dienu, ideāli – no rīta un vakarā. Taču tas nav jādara ilgi, pietiks ar pāris minūtēm no rīta un tikpat – vakarā.
 • Pēc masāžas palutini ādu ar kādu labu un kvalitatīvu ķermeņa eļļu vai losjonu – āda to uzņems lieliski, tas iedarbosies īpaši spēcīgi;
 • Seko līdzi birstes higiēnai – ik pa laikam izmazgā to ar dabīgām ziepēm vai šampūnu, jo tajā sakrājas atmirušās ādas šūnas.

MANA PIEREDZE AR SAUSO MASĀŽU

1_tituls1

Kosmētikas zīmols “Dermosil” piedāvā produktus sausās masāžas veikšanai, ko bija tā iespēja izmēģināt arī man. Es pat teiktu, ka šo varētu dēvēt par ideālo sausās masāžas komplektu, jo abi produkti viens otru lieliski papildina. Tie ir:

Ķermeņa birste sausajai masāžai.  Birste ir izgatavota no dižskābarža, bet dabiskie sariņi — no kaktusa šķiedras. Kokvilnas satveršanas lente nodrošina birstes drošu satveršanu.

Birstīte man patīk, jo ir ērta lietošanā, nav pārāk liela, sariņi – ne par mīkstu, ne par cietu. Un, protams, novērtēju to, ka sariņi ir dabīgi – tas laikam ir pats galvenais!

Nature Ķermeņa eļļa.  Ķermeņa eļļa, kas mitrina, baro ādu un palielina tās elastību. Tās sastāvā esošajā saulespuķu eļļā ir omega 6 linolskābe, kas kopj ādu. Avokado eļļā ar bagātīgo tauku saturu ir A un E vitamīni, kas palielina ādas elastīgumu. Jojobas eļļa atdzīvina ādu. Nature Ķermeņa eļļa satur arī Somijas upeņu sēklu eļļu, kuras gamma-linolēnskābe (GLA) mīkstina ādu un maigi kopj to. Rozmarīna lapu ekstrakta un E vitamīna antioksidanti līdzsvaro ādas stāvokli. 

Ļoti forša ķermeņa eļļa – patīkama pēc konsistences, labi klājas un iesūcas ādā. Un – tai ir lieliska svaiga smarža, kas nav pārāk uzmācīga, drīzāk – neitrāla. Āda pēc eļļas lietošanas paliek ļoti maiga, mīksta un mitrināta.

2_birste

Arī es nekad iepriekš nebiju mēģinājusi, kas tā tāda – sausā masāža. Taču nu esmu saņēmusies, daru to regulāri un varu pastāstīt par savu pieredzi! Jāsaka godīgi – sausā masāža ir kas tāds, pie kā noteikti ir jāpierod un jāatrod savs optimālais laiks un masāžas veikšanas veids. Taču tad, kad tas izdevies, rezultāti un sajūtas priecē!

Man pats sākums bija diezgan neveikls – pirmajā reizē, lai gan it kā masējos maigi un neilgi, tomēr āda tika sakairināta par daudz un otrā dienā šur tur bija pat nelieli skrāpējumi 🙂 Nogaidīju dažas dienas un ķēros klāt procesam vēlreiz! Nu jau gāja labāk – izvēlējos vēl maigākas kustības, centos birstīti nespiest pie ādas stipri. Un nu jau sajūtas bija daudz patīkamākas. Pēc masāžas jūtama forša kņudoņa, āda šķiet atdzīvojas. Jūtams, kā uzlabojas asinsrite, arī krāsa – smuki sārta. Un tai tiešām vajag maz laika – sāku ar ļoti maz, kādu minūti vai divām, tad ar katru vakaru nedaudz liku sekundes klāt.

Pēc apmēram pusotras nedēļas, kad katru dienu regulāri esmu masējusies, varu teikt, ka esmu pie masāžas pieradusi, pat – tā rada pozitīvu atkarību. Āda? Jā, tā paliek stingrāka, noteikti – ir svaigāks tonis, tā ir gludāka un maigāka. Ir sajūta, ka visi kosmētiskie līdzekļi iedarbojas labāk. Tas attiecināms arī uz šo Nature ķermeņa eļļu, kas, kopā ar masāžu sniedz dubultefektu – āda paliek super maiga, gluda un tvirta.

Kas man sausajā masāžā patīk vislabāk? Pirmkārt, tas, ka ir redzams un jūtams rezultāts, turklāt – tas ir ātri. Jau pēc dažām masāžas dienām redzi, kā āda uzlabojas. Otrkārt – tas, ka šī masāža neprasa daudz laika. Man tās ir apmēram 4 minūtes no rīta un 4 vakarā. Un trešais – tas, ka to varu izdarīt pati mājas apstākļos, tas prasa nelielus ieguldījumus – masāžas birstē un labā eļļā – bet darbojas pārliecinoši!

 

 

 


Viena doma par “GLUDA āda un TVIRTS augums? Izmēģini SAUSO masāžu!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s