Viens no pēdējā laika skaistākajiem atklājumiem – Saulesrasa ZIEDŪDEŅI!

IMG_5745

Ziedūdeņi manā ikdienas ādas kopšanas rutīnā ir ieņēmuši paliekošu vietu jau kādu laiku 🙂 Kopš esmu sev atklājusi to daudzveidīgo pielietošanu, es turpinu lietot un cenšos atklāt arvien ko jaunu! Jo šī “pasaule” sevī tā ievelk! Un – Saulesrasa ziedūdeņi man ir viens no aromātiskākajiem un viennozīmīgi – skaistākajiem – pēdējā laika atklājumiem, ja runājam par ziedūdeņiem! 

Saulesrasa ziedūdeņu burve ir Vita Ozerinska, kas jau no mazām dienām ir bijusi saistīta ar augiem, jo viņas mamma bijusi daiļdārzniece. Tā arī soli pa solim šī mīlestība pārtapusi hidrolātu gatavošanā. Visi augi, no kuriem top Saulesrasa ziedūdeņi, ir pašu audzēti vai ievākti Burtnieku apkaimē. Viss, ko sniedz Latvijas daba, un tā mums ir bagātīga!

IMG_3447-scaled

Un es nepārspīlēšu, ja teikšu – TIK LIELU ziedūdeņu izvēli nepiedāvā NEVIENS cits Latvijā! 🙂 Es ar sajūsmu pētu un pētu Saulesrasa mājas lapu (www.saulesrasa.lv) un noskatu arvien jaunus variantus, ko NOTEIKTI izmēģināšu 🙂

Šoreiz es iepazinos ar 10 dažādiem Saulesrasa ziedūdeņiem! Apzināti izvēlējos tādus, kas atšķiras no ierastajiem variantiem, kurus piedāvā arī citi. Un man ir atklājumi – labi atklājumi 🙂

***

Vēl 3 vārdos par to, kā tad es lietoju ziedūdeņus 🙂 Esmu jau to stāstījusi, bet atkārtošos – pamatā es ziedūdeņus lietoju klasiski – kā toniku sejas ādai un visam ķermenim. Tas ir tas veids, kā man vislabāk patīk sajust ziedūdeņu aromātu un iedarbību. BET – kopš ar vīru esam īstenojuši sapni par savu pirtiņu, ziedūdeņi ir ieņēmuši paliekošu vietu arī tajā – pūšu gan uz akmeņiem, gan visa ķermeņa, gan atvēsinoties pirtošanās starplaikos. Man vienkārši patīk, ka visa pirtstelpa smaržo… pēc dabas, pēc vasaras 🙂

Vēl – ziedūdeņus nereti lietoju arī matiem – vairāk aromatizēšanai, lai gan zinu, ka tie arī kopj un spēcina matus. Un šad tad man patīk ziedūdeni izsmidzināt telpā – aromātam, attīrīšanai, gaisa mitrināšanai. Ak jā – un, protams, darbā pie datora NEKAS nespēj atsvaidzināt labāk kā ziedūdens uz sejas ādas 🙂

***

Tad nu lūk, te ir tie Saulesrasa ziedūdeņi, ar kuriem esmu iepazinusies, kuri apbūra un viennozīmīgi ielikuši “āķi lūpā” tam, ka gribēsies izmēģināt vēl kaut ko 🙂

IEVA un OGĀBELE

IMG_5756

IEVA – šajā iemīlējos no pirmās lietošanas reizes 🙂 Tik īsts un dzīvs aromāts, tāda sajūta, it kā es stāvētu pie ziedoša ievu krūma! Tas piemērots taukainai ādai ar paplašinātām porām, stiprina asinsvadu sieniņas un kapilārus. Arī atveseļo atmosfēru telpā, mazina sīkbūtņu ietekmi. No šīs smaržas izvairās odi un mušas. Piemērots acu un matu kopšanai. Uzmanību – nelietot grūtniecēm un maziem bērniem!

OGĀBELE – kaut kas līdzīgs ābeļziediem, bet nedaudz citāds. Svaigs, vasarīgs, patīkams, baudāms aromāts. Tāds saulains! 🙂 Manā ikdienas ādas kopšanas rutīnā ieņem savu vietu – man patīk!

SMILTSĒRKŠĶIS, UPENE un ĀBOLS

IMG_5753

SMILTSĒRKŠĶIS – kā vecmammas vārītā smiltsērkšķu zapte! Sulīgs, svaigs, maigi skābens aromāts. Sausas, jutīgas un nogurušas ādas kopšanai. Veicina bojātas ādas atjaunošanos un ievainojumu sadzīšanu. Var lietot arī saules apdegumu un apsaldējumu dziedēšanai. Noderēs pigmenta plankumu mazināšanai. Mitrina, stiprina un baro sausus matus, novērš izkrišanu un veicina ataugšanu.

UPENE – tā kā upene ir MANA oga, tad šo nevarēju nepamēģināt 🙂 Un – patika! Protams, ziedūdens nesmaržo pēc upenēm, drīzāk pēc upeņu lapiņām, kad tās pavasarī tikko plaukst 🙂 Svaigs, pavasarīgs un ļoti dabisks aromāts! Šis man patīk kā ikdienā, tā pirtiņā ejot! Sausas ādas kopšanai, arī iekaisušai un niezošai ādai. Novērš ādas novecošanos. Der pret galvassāpēm, stiprina imunitāti. Atsvaidzina un nomierina – īpaši pusaudžus. Regulē hormonu darbību. Dziedē insektu kodumus. Mazina galvas ādas iekaisumus un blaugznas.

ĀBOLS – skābeni salds, atsvaidzinošs aromāts. Efektīvs garīgas slodzes un stresa mazināšanai. Jebkura tipa ādas kopšanai. Aktivizē vielmaiņu, stimulē ādas atjaunošanos. Atvēsina un nomierina ādu. Mutes dobuma skalošanai. Var pievienot šampūnam, piedodot matiem spīdumu!

No garšaugu dārziņa – BAZILIKS un DILLE

IMG_5754

BAZILIKS – it kā baziliks, it kā nedaudz citāds. Šis bija no tiem ziedūdeņiem, kuriem es biju iztēlojusies citādu to aromātu. Bet slikts nav 🙂 Ziedūdens piemērots taukainas ādas kopšanai. Organisma tonizēšanai pie pazemināta asinsspiediena. Novērš galvassāpes un reiboņus. Sekmē koncentrēšanos. Mutes dobuma skalošanai pie iekaisumiem, klepus un saaukstēšanās laikā.

DILLE – Man tā patika! Kā tās lielās diļļu ziedu galviņas, kuras vecmamma lika trīslitru burkās, gurķus marinējot 🙂 Īsta, dzīva, ļoti priecīga un vasarīga smarža! Sausas, jutīgas un raupjas ādas kopšanai. Baro, tonizē un izlīdzina krunciņas. Viegli balina ādu un mazina pigmenta plankumus. Matu kopšanai.

Pirtiņai – KADIĶIS, MUSKATSALVIJA un PŪĶGALVE

IMG_5750

KADIĶIS – dziļš, skaists un spēcīgs aromāts. Palīdz atjaunoties pēc slimībām, fiziska un garīga noguruma. Taukainas ādas tīrīšanai, ekzēma, akne, psoriāze. Inhalācijas pie saaukstēšanās slimībām un telpu dezinficēšanai. Celulīta un muskuļu sāpju mazināšanai.
Uzmanību – Nelietot grūtniecēm!

MUSKATSALVIJA – spēcīgs, patīkams aromāts. Ļoti sievišķīgs. Mazina stresu un spriedzi, paceļ garastāvokli. Veicina savstarpējo emocionālo saišu veidošanos, rada uzticības un drošības sajūtu. Kombinētai un problemātiskai ādai. Mazina galvas un muskuļu sāpes, pret stīvumu un krampjiem. Saspringtām un nogurušām acīm. Regulē asinsspiedienu, sirdsdarbību. Rada vēlmi un palielina seksuālo izturību!

PŪĶGALVE – par šo man nebija ne jausmas, kā tas smaržos 🙂 Bet aromāts ir skaists, man patīk gan ādas kopšanai, gan pirtiņai! Mazina stresu un uztraukumu, nomierinoša iedarbība. Piemērots taukainas ādas kopšanai. Antibakteriāla iedarbība – gripa, herpe, stomatīts. Pretsāpju iedarbība – galvas un zobu sāpes. Paaugstina organisma imunitāti, atjauno spēkus. Piemērots matu kopšanai, novērš to izkrišanu!

***

Redzi – cik dažādi spēj būt ziedūdeņi? Jā, arī man tas bija jauns atklājums 🙂 Un tas, ka tie izmantojami ne tikai skaistuma, bet arī veselības un vispārējā organisma spēka vairošanai, emocionālā stāvokļa sakārtošanai. Ar vienu vārdu sakot – no sirds iesaku iepazīt Saulesrasa ziedūdeņu pasauli! 🙂

Ieskaties – www.saulesrasa.lv!


Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s