Mana pieredze ar Intimina Kegel Smart – trenažieri iegurņa pamatnes muskulatūras stiprināšanai!

9EDB4AD1-46D3-4EF8-BBB3-B89003638B32

Šoreiz tēma nedaudz citāda – iegurņa pamatnes muskulatūras stiprināšana! Man aktuāla lieta, jo esmu divu mazu ķiparu mamma, bet – iesaku izlasīt visām sievietēm, kurām aktuāla sava veselība, labsajūta un laba dzīves kvalitāte kopumā! 

Iegurņa pamatnes muskulatūra – kas tā ir un kādēļ to vispār vajag trenēt? 

Neiedziļinoties ļoti smalkā anatomijā, var teikt, ka iegurņa pamatnes muskulatūra ir tā, kas satur un stabilizē visu iegurni – tā notur iegurnī esošos orgānus pareizās pozīcijās un ļauj tiem pareizi darboties. Iegurņa pamatnes muskuļu pareiza darbība ir sievietes veselības viens no stūrakmeņiem. Ja ar iegurņa muskulatūru viss kārtībā, iegurnī būs laba limfas attece, asinsvados labi cirkulēs asinis, iegurņa orgāni būs apasiņoti un veselīgi. Seksuālā dzīve būs komfortabla, patīkama, sievietes stāja un gaita būs skaista un gracioza, pašsajūta laba un pārliecība par sevi – stiprāka!

Šajā attēlā uzskatāmi var redzēt, kur tad tieši atrodas iegurņa pamatnes muskuļi – attēloti sārtā krāsā!

female_pelvic_floor_diagram_copyright

Kad iegurņa muskulatūra vairs nav tāda, kā gribētos? 

Visbiežāk – pēc grūtniecības, ar gadiem, iestājoties menopauzei, mainoties hormonālajam fonam organismā. Vislabāk šo problēmu noteikti spēs konstatēt ārsts/ginekologs, kuram uzreiz būs skaidrs, kādā stāvoklī ir iegurņa muskulatūra.

Pazīmes, kas var liecināt par iegurņa muskulatūras vājināšanos:

  • Urīna nesaturēšana – gan ļoti viegla, kas izpaužas tikai pie lielas fiziskas slodzes. Vidēja, kas izpaužas pie mērenas fiziskās sodzes un ikdienā, piemēram, nošķaudoties u.tml. Kā arī smaga nesaturēšana, kas nav kontrolējama, prasa papildus higiēnas līdzekļu lietošanu.
  • Diskomforts tuvības laikā, sajūtas, ka “tur lejā” viss ir mainījies, nav kā agrāk. Arī sievietes partneris var izjust šo atšķirību.
  • Vēderizejas traucējumi – gan apgrūtināta lielo vajadzību nokārtošana, gan tieši pretēji – problēmas ar to saturēšanu.

Kad sākt domāt par iegurņa pamatnes muskulatūras stiprināšanu? Vislabāk – PIRMS iepriekš minētajām pazīmēm. Ļoti būtiski tas ir pēc bērniņa laišanas pasaulē, arī, ja problēmu vēl nav, ir gandrīz vai 100% skaidrs, ka bērniņa iznēsāšana un dabiskas dzemdības maina iegurņa muskulatūras stingrību. Labāk par to parūpēties, kaut profilaktiski, lai izvairītos no problēmām nākotnē! Patiesībā liela daļa ginekologu uzskata, ka iegurņa pamatnes muskulatūras stiprināšana ir nepieciešama ikvienai sievietei, gluži tāpat, kā visa ķermeņa turēšana tonusā un fizisko aktivitāšu piekopšana ikdienā!

Intimina Kegel Smart iegurņa pamatnes muskulatūras trenažieris (74.42 Eur)

2BBC110F-145C-47C6-9D04-DB3DC9CB9CDB

Mana iepazīšanās ar Intimina Kegel Smart notika, pateicoties ginekologa ieteikumam. Pēc sava otrā bērniņa laišanas pasaulē, sapratu, ka arī man ir jāsāk domāt par šo tēmu – iegurņa pamatnes muskulatūras stiprināšana. Jau pēc pirmā bērniņa dzimšanas es šo to darīju lietas labā – vingroju ar Intimina lodītēm. Un tomēr – ne līdz galam izpratu, kā tas pareizi jādara, arī motivācija nebija tik liela, jo nekādu problēmu nebija.

Pēc otrā bērniņa arī jūtamu problēmu nav, grūtniecība noritēja labi, dzemdības bija ātras un vieglas, tomēr – puika liels un smags! Un mana daktere saka – lai izvairītos no problēmām nākotnē, ļoti ieteicams ir šis intīmais fitness jeb iegurņa pamatnes muskulatūras stiprināšana!

Kā es nonācu tieši pie Intimina Kegel Smart? Vienkārši googlēju, kādi palīglīdzekļi tiek piedāvāti šiem iegurņa pamatnes muskulatūras vingrojumiem. Lodītes jau biju provējusi, gribēju ko iedarbīgāku un vienkāršāk/saprotamāk lietojamu. Un Kegel Smart principā ir vienīgais šāda veida trenažieris! Tādēļ izvēle krita par labu šim! Aprunājos ar savu dakteri, viņa izvēli akceptēja, tātad – Kegel Smart zaļā gaisma! 🙂

E6DFB06E-72D1-45B4-8FEF-1E7147924D94

Intimina Kegel Smart ir maza, plaukstas lieluma ierīce foršajā Intimina rozajā tonī 🙂 Darbojas ar 1 AAA tipa batereju. Starp citu – vienīgā šāda, kurai ir medicīnas ierīces sertifikāts! Simpātiska un šķiet jauka – nav bail mēģināt 🙂 Tās forma ir īpaši izveidota, lai anatomiski pielāgotos sievietei un neradītu diskomfortu lietojot. Tieši tā arī ir, par to man liels prieks, jo sākotnēji baidījos – kā būs 🙂 Tai ir patīkams materiāls (medicīniskais silikons), viegla kopšana!

Lielākais šīs ierīces pluss ir tas, ka tā visu izdara tavā vietā. Ok – gandrīz visu, jo jāvingro tomēr būs pašai 🙂 BET ierīce automātiski pielāgo vingrojumu grūtības pakāpi atbilstoši iegurnes pamatnes muskulatūras stingrībai – nav jālauza galva par to, vai daru pietiekami. Kopā ir 5 grūtības pakāpes/programmas, ierīce palēnām izved cauri tām visām! Otrs labums – treniņš aizņem tiešām MAZ laika! ~ 5 minūtes dienā! Līdz ar to – es to tiešām regulāri veicu!

Trešā lieliskā lieta – ar šo ierīci man ir skaidrs, KĀ Kēgeļa vingrojumi veicami. Respektīvi – kurā brīdī un kuri muskuļi man jāsasprindzina! Jo ievietojot šo trenažieri, to uzreiz var sajust, brīdī, kad ierīce vibrē. Viss, kas jādara – jāsasprindzina muskuļi cik stipri vari un jānotur, kamēr ierīce vibrē. Un nē – tas nav nepatīkami, vibrācija nav pārāk liela, bet ir jūtama. Treniņš ir patīkams un pat – foršs 🙂 Iemanoties, kā lietas darāmas, es jau esmu adaptējusies tiktāl, ka varu apvienot šo treniņu ar, piemēram, zobu tīrīšanu 🙂 Jo – mēs, sievietes, taču spējam darīt vairākas lietas vienlaikus 🙂

BABFBE83-F0BA-4902-AC47-E0DED15D1608

Par REZULTĀTU – tātad pirmās izmaiņas sajutu apmēram 2-3 nedēļas pēc treniņu sākuma. Pirmais – es vienkārši JŪTU, ka tur viss paliek stingrāks! Ka es visu daudz labāk kontrolēju, jūtu, ka esmu spēcīgāka tieši TUR. Pēcāk to apstiprina arī vīrs, jo to labi izjūt tuvības laikā. Tā kā man nebija nekādu problēmu, tad grūti spriest par to iespējamo samazinājumu, taču domāju, ka noteikti rezultāts būtu arī tādā gadījumā. Šobrīd pie savas dakteres neesmu bijusi, bet, kad pienāks laiks profilaktiskajai pārbaudei, redzēs, ko teiks viņa!

Vēl mazas piebildes – Intimina Kegel Smart ir padomāts arī par uzglabāšanu – komplektā nāk antibakteriāls maisiņs, kur to uzglabāt. Intimina piedāvā arī īpaši piemērotu tīrīšanas līdzekli + lubrikantu, lai lietošana būtu ērtāka un komfortablāka.

Un vēl viena svarīga lieta – Intimina Kegel Smart ieteicams uzsākt lietot, pirms tam aprunājoties ar savu ārstu! Sevišķi būtiski tas ir grūtniecēm un jaunajām māmiņām – te uz savu galvu labāk neeksperimentēt, lai tiešām viss, ko dari, nāktu par labu tavai veselībai 🙂

Lai veicas!

Vairāk par Intimina Kegel Smart uzzini TE!

71487B77-5CFB-4C06-9154-3F957554FD12

Intimina Kegel Smart un citi Intimina produkti nopērkami InternetAptiekā – www.internetaptieka.lv

 


Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s