Viegli pagatavojama ĀBOLU un KVINOJAS kraukšķkūka!

1D37BAE5-A35F-4E34-9311-67257216119A

Fantastiski garšīga, nedaudz atšķirīga ābolkūkas recepte. Kraukšķīgam, ļoti aromātiskam un sulīgam desertam, kas vienaldzīgu neatstās! 🙂 Pamatā izmantoju kvinoju, recepte piemērota vegāniem un visiem veselīga dzīvesveida piekritējiem! 

Recepte paredzēta standarta (25cm/diametrs) apaļajai kūkas veidnei, ~8-10 porcijām

Sastāvdaļas – ~8 vidēji lieli āboli, nomizoti, sagriezti šķēlītēs, kokosriekstu cukurs pēc garšas, 3-4 tējkarotes malts kanēlis, 1/2 krūze (izmantoju standarta 250ml krūzi) kokosriekstu eļļas (izmantoju kokosriekstu eļļu ar garšu un aromātu, ja kokosrieksti neiet pie sirds, var izmantot arī to, kam aromāta nav vai kādu citu eļļu), 2 tējkarotes kukurūzas cietes, 1/2 krūze auzu milti, 1,2 krūzes kvinojas (izmantoju trīskrāsu kvinoju, jo skaisti izskatās), 4 tējkarotes svaigas citronu sulas, kokosriekstu čipsi dekorēšanai.

Pagatavošana – vienā bļodā sajauc sagrieztos ābolus ar citronu sulu, kukurūzas cieti, kanēli (1-2 tējkarotes, atkarībā no tā, cik izteiktu kanēļa garšu vēlas, es liku daudz, jo man garšo āboli + kanēlis), ~2 ēdamkarotes kokosriekstu cukura. Visu samaisa.

Otrā bļodā gatavo drumstalas – sajauc kvinoju ar 1-2 tējkarotēm kanēļa, auzu miltiem un ~8-10 ēdamkarotēm kokosriekstu cukura. Te jāskatās pēc garšas – cik saldas drumstalas vēlies. Visam pievieno kokosriekstu eļļu un sajauc.

Kūkas veidnē liek ābolus, pa virsu drumstalu masu. Veidni pārklāj ar foliju un cep cepeškrāsnī 180 grādos ~30 minūtes, tad foliju noņem un pacep vēl ~15 minūtes, lai drumstalas paliek nedaudz zeltainas un cietākas. Ņem ārā. Kūkai nedaudz padziestot drumstalas sacietēs. Pārkaisa ar kokosriekstu čipsiem. Vislabāk garšo nedaudz atdzisusi, var baudīt kopā, piemēram, ar saldējumu!

Ņem vērā – šī kūka nebūs kā kūka tradicionālā izpratnē, vairāk – kā sacepums. 🙂 Bet aromāts un garša ir vienkārši burvīga – noteikti iesaku izmēģināt!

Visas sastāvdaļas (izņemto ābolus) atradu mājīgajā dabīgo un eko preču veikaliņā “Lavandas” Rīgā, Elizabetes ielā 25 un www.lavandas.lv!


Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s