Veselīgās brokastis – KVINOJAS putra ar āboliem un ogām, un ēst negribas līdz pat vakaram!

039146F9-43E0-44B2-AA2C-6F9E932E3CE0

Lai gan kvinoja nav nekas jauns un zinu, ka to ikdienas ēdienkartē iekļāvuši daudzi, es kaut kā vēl nebiju to tā ļoti iecienīt. Taču zinot, cik tā ir vērtīga un viegli pagatavojama – nolēmu pieķerties šai lietai un izmēģināt kvinoju dažādos ēdienos. Pirmais no tiem – brokastu putra! Man putras garšo un brokastīs, manuprāt, tas ir ideāls ēdiens, kas dod visu nepieciešamo, tajā skaitā – sāta sajūtu. Atzīmēšu, ka šī putra ir fantastiska ne vien ar to, ka garšīga, bet arī – ēst negribas līdz vēlai, vēlai pēcpusdienai! Nu tā, ka nemaz! Un tā tas bija arī vīram, tā kā – darbojas! 😉 

Sastāvdaļas – 1 daļa kvinojas (šoreiz priekšroku devu Latvijā audzētai kvinojai 🙂 ), 2 daļas mandeļu piena (es izmantoju nesaldināto, bet vari izvēlēties arī saldināto, ja vēlies saldāku gala rezultātu), 1-2 kanēļa standziņas, mandeles, kokosriekstu čipsi, kļavu sīrups (es izmantoju A klases sīrupu, kas ir maigākas garšas un dzidrākas/gaišākas krāsas, bet droši var ņemt arī C klasi), āboli, ogas – pēc izvēles. Es izmantoju upenes, kazenes, jāņoņas un mellenes, bet der jebkuras ogas, kas iet pie sirds un ir pieejamas!

Pagatavošana – kvinoju ber sietiņā, noskalo un notecina lieko ūdeni. Katliņā uz lēnas uguns uzkarsē mandeļu pienu, klāt pievienojot 1-2 kanēļa standziņas. Kad piens sāk vārīties, pievieno kvinoju un maisot vāra uz lēnas uguns aptuveni 12-15 minūtes, līdz sēkliņas praktiski uzsūkušas visu pienu. Ņem no uguns nost, liek virsū vāciņu un ļauj uzbriest vēl 5 minūtes. Gatavo putru liek bļodā, pārkaisa ar ogām, gabaliņos sagrieztiem āboliem, nedaudz mandelēm un kokosriekstu čipsiem. Pārlej ar kļavu sīrupu – tā daudzums pēc garšas!

Bauda! 😉

Visas sastāvdaļas (izņemto ogas un ābolus) atradu mājīgajā dabīgo un eko preču veikaliņā “Lavandas” Rīgā, Elizabetes ielā 25 un www.lavandas.lv!

 


Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s