Ķermeņa sastāva pārbaude BENU Aptiekās – interesants jaunums, ko IZMĒĢINĀJU!

29792771_2039257019647331_8876453692892567343_n

Lai rūpētos par savu klientu veselību un labsajūtu, kā arī veicinātu izpratni par veselīgu dzīvesveidu, BENU Aptieka no šī gada 5. aprīļa piedāvā iespēju veikt ķermeņa sastāva pārbaudi. Šo pārbaudi BENU Aptiekas veselīga dzīvesveida speciālisti veic 11 aptiekās, izmantojot atbilstošu tehniku, kas ļauj noteikt detalizētus cilvēka ķermeņa sastāva rādītājus. Balstoties uz pārbaudes rezultātiem, ikviens var saņemt tieši sev piemērotus veselīga dzīvesveida ieteikumus.

Ķermeņa sastāva pārbaudes ietvaros tiek noteikts svars, ķermeņa masas indekss (ķermeņa masas un auguma samērs), ķermeņa tauku masas procentuālā attiecība pret ķermeņa kopējo masu, ūdens procentuālais saturs ķermenī, ķermeņa muskuļu masa, kaulu masa, ķermeņa bioloģiskais vecums un viscerālo tauku daudzums (tauku iekšējos orgānos).

Izmēģināju arī es!

Mērījums tiek veikts ātri un nesāpīgi. Farmaceits ievada datorprogrammā nepieciešamos parametrus – dzimumu, vecumu, garumu, vidukļa apkārtmēru, tāpat arī fizisko aktivitāšu līmeni ikdienā un izdzerto kafijas krūžu skaitu. Tad – kāp uz svariem un dators visu izdara tavā vietā. Rezultātā saņemu ap 7 lapām biezu materiālu, ko nu varēšu studēt! 🙂 Tiek noteikts it viss:

  • muskuļu masa,
  • tauku procents ķermenī kopumā un arī tieši iekšējos orgānos,
  • kaulu masa,
  • kopējais ūdens saturs ķermenī,
  • metaboliskais vecums (tas bija visinteresantāk, jo parāda, cik aktīva ir vielmaiņa!),
  • pamatvielmaiņai nepieciešamais kaloriju daudzums,
  • kopējais ikdienā uzņemamais kaloriju daudzums.

Par katru no šīm pozīcijām saņemu arī detalizētāku aprakstu/skaidrojumu. Tāpat rekomendācijas uzturam un fiziskajām aktivitātēm. Kopumā – izzinoši un vērtīgi. Ir lietas, ko par sevi uzzināju pirmo reizi! 🙂

***

Pārbaudi aicinām veikt jebkura vecuma sievietes un vīriešus. Pārbaudi nedrīkst veikt grūtnieces, kā arī cilvēki, kuriem uzstādīti sirds stimulatori. Lai mērījumi būtu precīzi, tie jāveic, basām pēdām nostājoties uz speciālajiem svariem. Pēc pārbaudes tiek sagatavots un izsniegts ķermeņa sastāva pārbaudes rezultātu apkopojums un individuālas uztura un fiziskās slodzes rekomendācijas, kā arī ieteicamais uztura bagātinātāju saraksts. Pārbaudes cena ir 5,99 EUR, bet ar BENU karti 2.99 EUR.

DSC_5954

BENU Aptiekas direktore Anete Rožkalna: “Tradicionāli cilvēki dodas uz aptieku, kad parādās veselības problēmas un ir nepieciešamas zāles. Bet mēs BENU Aptiekā domājam ne tikai par sasirgušajiem, bet arī par praktiski veselajiem, kā arī tiem, kam rūp sava veselība un intresē veselīgs dzīvesveids. Taču ne vienmēr cilvēkiem ir skaidrs, vai viss tiek darīts pareizi un ko un kā būtu jādara. Šis jaunais projekts sniedz atbildes uz šiem jautājumiem – ko varam darīt sava dzīvesveida uzlabošanai un kā to darīt pareizi.”

BENU Aptiekas ķermeņa sastāva pārbaudes projekts ir tapis, konsultējoties ar savu jomu speciālistiem – uztura speciālisti Lieni Sondori un vienu no ielu vingrošanas un crossfit pamatlicējiem Latvijā Kasparu Zlidni.

DSC_2725

Liene Sondore atzīst, ka ikdienas steigā mēs nereti piemirstam pašu svarīgāko – sevi, savu ķermeni. “Mūsu organisms ir ļoti „izturīgs”un pacieš ļoti daudz – mazkustīgumu, neveselīgu uzturu, kaitīgos ieradumus un ārējas vides ietekmi, līdz brīdim, kad sākas veselības problēmas. BENU Aptiekās piedāvātais ķermeņa sastāva mērījums ir pirmais solis apzinātai dzīvesveida maiņai. Tas palīdzēs uzzināt detalizētu informāciju par savu ķermeņa stāvokli – muskuļu un kaulu masu, tauku, šķidruma procentu ķermenī, būs Jūsu palīgs, pirmais solis uz veselīgām pārmaiņām, saņemot profesionālus ieteikumus.”

DSC_2718

Kaspars Zlidnis, viens no ielu vingrošanas un crossfit pamatlicējiem Latvijā: “Vairākums cilvēku strādā intelektuālu un līdz ar to arī vairāk sēdošu darbu, kas veicinājis mazkustīgu dzīvesveidu. Mēs pārāk maz uzturamies svaigā gaisā, pārāk maz kustamies, nerunājot nemaz par aktīvu sportošanu, piemēram, skriešanu. Ātrajā dzīves ritmā bieži pat vienu sabiedriskā transporta pieturu nevaram atļauties noiet kājām un tā vietā, lai ietu pa kāpnēm, izmantojam liftu vai eskalatoru. Aktīvo atpūtu nomainījusi TV skatīšanās vai sociālo tīklu izmantošana.

Pieteikties uz pārbaudēm iespējams BENU Aptiekas mājaslapā www.benu.lv, izvēloties sev piemērotu vietu un laiku. 


Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s