HIALURONSKĀBE – 6 būtiskas lietas, ko vērts zināt!

hialuronskabe

Hialuronskābe šobrīd nenoliedzami iet savā uzvaras gājienā, ja runājam par kosmētikas industriju. Katrs sevi cienošs kosmētikas ražotājs piedāvā vismaz vienu produktu, kurā iekļauta arī hialuronskābe. Bet – ko mēs par šo vielu vispār zinām? Lūk, 6 interesantas un būtiskas lietas, ko vērts uzzināt un ŅEMT VĒRĀ – noderēs! 😉 

  • Interesanti, ka pretēji savam nosaukuma, hialuronskābe nemaz īsti nav “skābe”! Tā ir polisaharīds, jeb vienkārši runājot – liela cukura molekula. Dabīgi tā atrodas mūsu organismos – 50% no tās atrodas tieši ādā, bet augstā koncentrācijā hialuronskābe ir atrodama arī locītavās un acīs. Hialuronskābes galvenais uzdevums ir uzturēt mitruma līmeni šūnās un to starptelpā, lai šūnas neizžūtu, bet paliktu piepildītas. Starp citu, zīdaiņu ādā hialuronskābe ir super-augstā koncentrācijā, ar to arī izskaidrojams nepārspējamais bēbīšu ādas maigums!

 

  • Hialuronskābe ir super-spēcīgs mitrinātājs. Līdzīgi kā sūklis, hialuronskābe spēj piesaistīt mitrumu vairāk kā 1000 reižu sava svara apjomā! Ar to arī izskaidrojama kosmētikas industrijas vēlme šo vielu pievienot nu jau šķiet – teju visu veidu produktiem, sākot no ikdienas ādas kopšanas līdzekļiem, beidzot ar dekoratīvo kosmētiku, piemēram, pat pūderiem!

 

  • Lai gan hialuronskābe mūsu organismā tiek dabīgi radīta, tās rezerves ar gadiem izsīkst. Šī samazināšanās sāk notikt jau sasniedzot 26 gadu vecumu. Taču pārkāpjot 40 gadu vecuma slieksni šī samazināšanās noris ļoti strauji. Šis tad arī ir tas brīdis, kad var sākt domāt par radikālākām hialuronskābes atjaunošanas metodēm, piemēram, skaistuma injekcijām. Interesanti ir tas, ka mūsu organisms hialuronskābi pazīst ļoti labi, līdz ar to netīkamas reakcijas pret to, ja tā ievadīta no ārpuses, tik pat kā nav, turklāt, hialuronskābe paliek ādā no 3 līdz 12 mēnešiem, krietni ilgāk kā, piemēram, kolagēns!

 

  • Interesanti! Izrādās, ka hialuronskābe daudz labāk darbojas seruma, nevis krēma veidā – to jāklāj uz tīras, mitras (vai pat slapjas) ādas, lai tā spētu satvert un ievadīt ādā pēc iespējas vairāk mitruma.

 

  • Vērts zināt – hialuronskābei līdzīgs pēc nosaukuma ir nātrija hialuronāts. Tā ir hialuronskābes sāls forma – ūdenī šķīstošs sāls. Šī forma ir stabilāka un mazāk oksidējas. ABAS šīs formas tiek izmantotas kosmētikas industrijā, kosmētikas produktos, turklāt – ražotāji abas bieži viens sauc vienādi – par hialuronskābi. TAČU tām ir būtiskas atšķirības – Nātrija hialuronātam ir daudz mazāks molekulārais izmērs, kas nozīmē to, ka šīs formas hialuronskābe daudz veiksmīgāk un dziļāk spēj tikt ādā iekšā!

 

  • Hialuronskābes īpašības – tā bagātīgi mitrina un aizsargā ādu no izžūšanas; Samazina pinnes un paātrina to sadzīšanu; Uzlabo ādas elastību un tonusu; Pasargā ādu no kaitīgajiem vides faktoriem; Samazina grumbas un novērš jaunu grumbu rašanos; Mazina ādas kairinājumu.

Viena doma par “HIALURONSKĀBE – 6 būtiskas lietas, ko vērts zināt!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s