Par STRIJĀM jāsāk domāt jau PIRMS grūtniecības – 3 ikdienas lietas, kurām pievērst uzmanību!

strijam neee

Domājot par grūtniecību, parasti ir divas lietas, par kurām satraucas sievietes, ja runājam par ārējo izskatu – vai es nepalikšu resna un vai man nebūs striju? Šoreiz tieši par strijām! Savas grūtniecības laikā tajās neiedzīvojos – puncis ātri izauga, ātri pazuda un atguva savu iepriekšējo izskatu. Esmu pārliecināta, ka daudz ir atkarīgs no mūsu dzīvesveida un it kā vienkāršām, bet būtiskām ikdienas lietām! Un – par tām jāsāk domāt jau PIRMS grūtniecības! 

Fiziskās aktivitātes – nav mazsvarīgi KĀDAS! Tev ir jābūt fiziski aktīvai arī pirms grūtniecības. Tas palīdzēs ne vien neiedzīvoties strijās, bet arī pārlieku nepieņemties svarā grūtniecības laikā + arī pašsajūta būs labāka un spēsi bērniņu iznēsāt tā, lai pašai tas prieks lielāks, nevis sāp, velk un spiež visas malas! Speciālisti iesaka fiziski kustēties KATRU dienu, piemēram, dodoties pastaigās svaigā gaisā (vismaz 30 minūtes, bet ideāli – stundu) un pāris reizes apmeklēt sporta nodarbības. Ja mēs runājam tieši par striju profilaksi, ko iesākt jau pirms grūtniecības, tad aktivitātes, kuras vērts apsvērt – ūdens sports! Ūdens aerobikas vai peldēšanas nodarbības palīdzēs nostiprināt visu tavu ķermeni + pievienotā vērtība – ūdens labvēlīgi iedarbojas arī uz ādu, masējot to, nostiprinot, padarot tvirtāku. Protams, baseins spēj ādu arī sausināt, pateicoties hloram, kas tiek pievienots ūdenim, bet no tā izvairīties var kārtīgi pēc nodarbībām nomazgājoties un lietojot labu mitrinošu ķermeņa krēmu, losjonu, eļļu – pēc izvēles!

Ķermeņa ādas kopšana – REGULĀRA! Bieži sievietes ļoti kārtīgi kopj sejas ādu, bet par ķermeni, kas zemāk par kakla līniju… aizmirstas. Nu vai arī – par to atceramies reizi pa reizei. BET, gatavojoties grūtniecībai, par to jāsāk domāt jau laikus! Izvēlies mitrinošus ķermeņa ādas kopšanas produktus – krēmus, eļļas, losjonus – un lieto tos REGULĀRI uz tīras ķermeņa ādas, pievēršot uzmanību zonām, kur potenciāli strijas parādās visbiežāk – vēderam, krūtīm, dibenam, kāju augšstilbiem, arī rokām. Vai izvēlēties speciālos, strijām paredzētos līdzekļus? Ja vēlies, vari arī tos, bet pēc pieredzes saku – der arī vienkārši dziļi mitrinošie līdzekļi, kas ļauj ādai būt un kļūt elastīgai, jo tieši to pašu dara arī īpašie līdzekļi. Lietot tos ieteicams pēc vannas vai dušas, uz tīras ādas, vismaz reizi, bet ideāli – 2 reizes dienā! Pati gan pirms grūtniecības regulāri lietoju ķermeņa krēmus reizi dienā, bet grūtniecībai iestājoties gan – no rīta un vakarā! Vēl – būtiski nevis uzsmērēt līdzekli uz ādas, bet tiešām iemasēt to! Tā, lai asinsrite sāk darboties, āda paliek silta, tad ir lielāka garantija, ka līdzeklis tiešām iedarbosies.

Tieši kādu līdzekli izvēlēties? Izvēle ir milzīga un, kopš savas grūtniecības, varu teikt, ka esmu atradusi vēl vairākus labus produktus, bet mans grūtniecības laika tops, kas palīdzēja neiedzīvoties strijās, atrodams te – Kā nepieļaut STRIJAS grūtniecības laikā – pārbaudītas lietas, kas DARBOJAS! 

Ēdienkarte – vai tev visa pietiek? Ēst veselīgi un sabalansēti, lietojot uzturā dažādas pārtikas produktu grupas – gan graudaugus, gan gaļu, zivis, dārzeņus utt. Izvairies no pārāk daudz miltu ēdieniem, cukura, sāls, trekniem un ceptiem ēdieniem. Jā, tas tiešām strādā! Par labu ādas stāvokli, elastību rūpējas A, D3, E vitamīns, un, protams, nepiesātinātās taukskābes Omega – 3 un Omega – 6! Mans ieteikums – lieto labu un kvalitatīvu zivju eļļu! Tā noderēs gan tev pašai, tavai ādai, gan arī gaidāmajam mazulim, kad tas pieteiksies! Zivju eļļa mitrina ādu no iekšpuses. Protams, būtiski ir arī uzņemt pietiekamu šķidruma daudzumu, vēlams, tīra ūdens veidā.

Šīs trīs vienkāršās, bet būtiskās ikdienas lietas, spēs palīdzēt sagatavoties tev un tavam ķermenim gaidāmajam skaistajam dzīves posmam! Protams, striju rašanās lielā mērā ir saistīta arī ar iedzimtību un hormonālajām izmaiņām sievietes organismā grūtniecības laikā, tomēr – esmu pārliecināta, ka daudz nosaka arī mūsu dzīvesveids un labā ziņa ir tā, ka to taču mēs spējam kontrolēt!

Lai izdodas! 😉

Lasi arī – Kā nepieļaut STRIJAS grūtniecības laikā – pārbaudītas lietas, kas DARBOJAS! un Kā “savākt” VĒDERA ādu pēc grūtniecības – PĀRBAUDĪTI paņēmieni!


Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s