Fiksā RABARBERU (un zemeņu) plātsmaize!

rabarberu platsmaize

Rabarberu laiks rit pilnā sparā! Lūk vēl viena garda, izmēģināta un ļoti vienkārša recepte – rekomendēju! Izdosies visām, arī tām, kas nav lielas kulināres 🙂 ! Garda gan ar, gan BEZ zemenēm! Ja ir, liec droši klāt, ja nav, cep tikai ar rabarberiem! 

Sastāvdaļas – mīklai: 2 glāzes miltu (var arī pilngraudu), 2 glāzes kefīra, 1 glāze cukura, 2 olas, tējkarote cepamā pulvera. Virsai:  rabarberi, zemenes, krējums, cukurs. Daudzums – uz izjūtām. Man uz vienu standarta plātsmaizi aiziet ~4-5 rabarberi, kāda glāze zemeņu, vismaz 100-150ml krējuma, cukuru gan lieku pēc garšas, bet šajā receptē to žēlot nevajag, lai rezultāts ir salds!

Pagatavošana – mīklu pagatavo bļodā sajaucot miltus ar kefīru, cukuru, olām, cepamo pulveri. Visu sajauc viendabīgā masā, kas pēc konsistences būs kā pankūku mīkla. Mīklu lej ar cepamo papīru izklātā cepešpannā.

Rabarberus nomizo, sagriež gabaliņos (apmēram tik, lai pārklātu visu plātsmaizi, tas ir vidēji 4-5 rabarberi), liek bļodā, pārkaisa ar cukuru, samaisa, liek virsū mīklai – tā lai tie vienmērīgi visu pārklāj. Tad sagriež zemenes, liek pa virsu rabarberiem – tik, cik vēlas.

Liek cepeškrāsnī uz 180 grādiem, cep, kamēr mīkla jau savelkas (~30 minūtes). Pa to laiku sajauc krējumu ar cukuru – pēc garšas. Krējumu vajag diezgan daudz – vismaz 1/2 bundžu! Izņem plātsmaizi no krāsns un uzklāj virsū krējumu! Liek atpakaļ, cep vēl apmēram 15-20 minūtes. Tad ņem ārā, atdzesē un bauda!

Piebilde – šo plātsmaizi var ēst gan siltu ar saldējumu, gan pavisam atdzesētu vienu pašu! Zemenes var arī nelikt, ļoti gardi sanāk arī tikai ar rabarberiem vieniem pašiem. Iesaku cukuru šajā receptē nežēlot, jo rabarberi tomēr ir visai skābeni.


Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s