10 pazīmes, ka tu NEUZŅEM pietiekamu daudzumu ŪDENS!

UDENS

Gada siltākajā sezonā bieži kļūst aktuāls jautājums par pietiekamu šķidruma uzņemšanu. Jā, par to runāts daudz, bet bieži vien mums tas atkal un atkal aizmirstās… Lūk drošas pazīmes tam, ka tev beidzot vajadzētu sākt dzert vairāk tīra ūdens ik dienas! 

  1. Sausa mute – pirmā pazīme ar kuru organisms cenšas pateikt, ka tam trūkst šķidruma! Pirmais, ko mums nereti gribās – padzerties vai apēst kaut ko saldu, tomēr tas nav ilgtermiņa risinājums. Tīrs ūdens būs vislabākā un kvalitatīvākā izvēle. Viena glāze un lieta darīta!
  2. Slāpes – kad sajūtam slāpes, tad nepieciešamais šķidruma līmenis organismā jau ir ļoti zems! Kolīdz tās jūti, neignorē, bet padzeries, jutīsi kā atgriežas gan spēki, gan dzīvesprieks!
  3. Sausa āda – lielākais mūsu ķermeņa orgāns, kuram mitrums ir absolūti nepieciešams. Ja tā trūkst, āda paliek sausa, kļūst jutīgāka, nespējīgāka aizsargāties no apkārtējās vides kaitīgās ietekmes, tā ātrāk novecojas, arī izskatās nepievilcīgāka. Starp citu, piemēram, vasarā tā arī, sausa esot, ātrāk apdeg saulē.
  4. Sausas acis  – jā, izrādās arī sausas, jutīgas un niezošas acis var būt pazīme tam, ka tev vienkārši trūkst šķidruma! Šī ir pazīme, ko ignorējam ļoti bieži.
  5. Locītavu sāpes – locītavu veselīga funkcionēšana ir tiešā veidā saistīta ar pietiekamu šķidruma daudzumu organismā. Tas nodrošina spēju locītavām kustēties bez sāpēm, tāpat arī absorbēt iešanas, skriešanas, lēkšanas u.c. triecienus.
  6. Muskuļu masas samazināšanās – jā, muskuļiem, līdz ar to mūsu spēkam un spējai veselīgi kustēties, ir būtisks pietiekams šķidruma daudzums. Sevišķi par to atceries pēc treniņiem, fiziskajām aktivitātēm.
  7. Vājāka imunitāte, lēnāka atlabšana no slimībām – jo viss ir saistīts. Pietiekama šķidruma uzņemšana slimojot ir būtiska, jo ļauj organismam ātrāk atbrīvoties no toksīniem, izvada tos. Ja nedzer ūdeni, organismam ir grūtāk atkopties no slimībām, tas kaitē arī imunitātei kopumā.
  8. Nogurums un miegainība – ja trūkst šķidruma, organisms to aizņemas no asinīm, kas noved pie skābekļa trūkuma visā organismā. Tas savukārt rada nogurumu, miegainību, nekā nevēlēšanos…
  9. Izsalkums – ja jūties ļoti izsalkusi, izdzer glāzi ūdens un nogaidi 10 minūtes. Ja izsalkums nerimst, tad tiešām tev vajadzīgs ēdiens. Teju 90% gadījumu organisms šādi cenšās iegūt šķidrumu, kaut vai ar pārtikas palīdzību.
  10. Gremošanas problēmas, aizcietējumi – protams, arī gremošanas sistēma nespēj kārtīgi funkcionēt, ja trūkst šķidruma. Nepatīkamas sajūtas pēc ēšanas, aizcietējumi u.tml. ir ļoti iespējams saistītas ar to, ka tu gluži vienkārši nedzer tik daudz ūdens, cik būtu nepieciešams!

Cik tad ūdens vajadzīgs izdzert? Lai gan medijos bieži tiek minēti 2-3 litri ūdens dienā, tā tas gluži nav. Viss atkarīgs no tava svara. Formula ir šāda – 30ml ūdens uz vienu tava ķermeņa kilogramu! Piemēram – ja tu sver 60 kilogramus, tad tavs ieteicamais ūdens patēriņš ir 1,8 litri dienā!

 


Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s