Viegli pagatavojama Lieldienu BIEZPIENA KŪKA – bez cepšanas!

berries-amaretti-cake-sliced

Lieldienu biezpiena kūka – ātrāk pagatavojama kā tradicionālā Lieldienu Pasha un vispār – ir arī garšīgāka! 😉 

Sastāvdaļas – 90 g „Selgas” vai tiem līdzīgu cepumu, 50 g sviesta, 300 g biezpiena, 200g saldā krējuma, 100g pūdercukura, sula no pus citrona, dažādi žāvētie augļi, kaltētas ogas pēc izvēles, 180 g dažādu riekstu pēc izvēles, nedaudz marmelādes. Dekorēšanai – vai nu 30 g saldā krējuma, 50 g šokolādes, vai arī ogas + putukrējums!

Pagatavošana – vispirms sagatavo pamatni – cepumus saberz nelielos gabaliņos, pievieno tiem izkausētu sviestu, līdz izveidojas viendabīga masa, klāj to kūkas formā, izlīdzini, liec ledusskapī, lai sacietē. Kūkas pamatmasu gatavo šādi – bļodā saputo saldo krējumu ar cukuru un citrona sulu, pievieno biezpienu, samaisa vai nedaudz saputo. Pievieno žāvētos augļus, ogas, riekstus, marmelādi – visu šo sastāvdaļu gabaliņu lielumi pēc izvēles. Man patīk, ja viss ir sagriezts diezgan smalki, sevišķi jāuzmanās ar riekstiem, lai to gabali nav par lielu. Visu sajauc, pagaršo – varbūt prasās vēl kaut ko? Iegūto masu liec kūkas formā, virsū cepumu pamatnei. Liec ledusskapī uz vismaz 3 stundām vai pat visu nakti!
Dekorēšanas varianti – šokolādes glazūra – katliņā uz lēnas liesmas uzsildi saldo krējumu, tam pievieno šokolādi, līdz iegūsti viendabīgu, vijīgu masu, to lej virsū kūkai, liec ledusskapī lai sacietē. Otrs variants – sakul saldo krējumu stingrās putās – smērē virsū kūkai un dekorē ar izvēlētām ogām, piemēram, lielogu mellenēm vai zemenēm!
Lai gardi!!!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s