5 pārtikas produkti, kas liek tev IZSKATĪTIES vecākai par saviem gadiem!

vecaka

Tas, ko mēs ēdam, tiešā veidā ietekmē mūsu izskatu. Ja kaut kas savā izskatā neapmierina, pirmais, ko vēlams iesākt, ir pārskatīt savu ēdienkarti. Lūk 5 galvenie produkti, kas visnelabvēlīgāk ietekmē tavu ādu un izskatu kopumā. Jā, arī veselību, līdz ar to var teikt, ka tie, patērēti pārāk lielā daudzumā, liek tev izskatīties un justies vecākai par saviem gadiem.

Hidrogenētās eļļas un transtauki. Gan hidrogenētās eļļas, gan transtauki mēdz slēpties visdažādākajos ikdienas pārtikas produktos. Turklāt – ja ieturi ēdienreizes ārpus mājas, tad izvairīties ir gandrīz neiespējami. Tuleinas universitātes (ASV) pētnieki ir noskaidrojuši, ka tieši hidrogenētās eļļas un transtauki spēj provocēt jaunus un pastiprināt esošos ādas iekaisuma procesus. Tie liek mūsu ādai izskatīties un būt neveselai, straujāk novecot. Tie arī ietekmē ādas spēju uzņemt ūdeni, ko iedzeram, tie to samazina.

Fruktozes kukurūzas sīrups. Pārāk liela cukura daudzuma patērēšana ir mūsu gadsimta liela problēma. Cukurs ir visur un tiek saukts visdažādākajos veidos. No kukurūzas iegūtais fruktozes sīrups ir tikai viens no dāžādajiem cukura veidiem, taču ir jo sevišķi nejauks. Pirmkārt, tieši fruktoze ir tā, kas veicina aptaukošanos un liek visam liekajam nosēsties tieši uz mūsu vidukļiem. Otrkārt, tā veicina virkni slimību – asinspiediena problēmas, vielmaiņas problēmas, diabēta rsiku utt. Un, jā, tas arī nelabvēlīgi ietekmē izskatu, sevišķi ādas stāvokli. Tas veicina iekaisumus, izsitumus un neveselīgu ādas toni.

Sāls. Sāls, lietots pārmērīgi daudz, būtiski spēj ietekmēt visu organismu – tas aiztur šķidrumu, spēj paaugstināt asinsspiedienu un rada citas problēmas. Taču galvenais – tas atstāj izteiktas sekas uz mūsu izskatu. Pārmērīga sāls lietošana padara ādu vāju un plānu, grumbiņas izteiktākas. Sevišķi tur, kur āda jau tā ir plāna – piemēram, acu zonā. Sāls tiešām spēj padarīt tevi redzami vecāku.

Pārstrādātas gaļas produkti. Desas, cīsiņi un citi labumi – tie visi satur gan sāli, gan piesātinātos taukus un eļļas, gan miltus un citas vielas, ko mums vajadzētu uzturā ierobežot. Sarkanā gaļa plus šīs piedevas, kas bieži tiek papildinātas arī ar krāsvielām un konservantiem, ir taisnākais ceļš un sliktāku izskatu un straujāku novecošanos. Visas šīs vielas liek ādai kļūt sausākai, pastiprina krunciņas, kā arī atūdeņo to un rada izsitumus. Sarkanās gaļas lietošana traucē organismam ražot kolagēnu, kas tik vajadzīgs veselīgai ādai. Nevesala, iekaisusi āda, kas klāta ar krunciņām un zaudējusi savu veselīgo toni – rezultāts, ko iegūsi, pārlieku aizraujoties ar pārstrādātajiem gaļas produktiem.

Alkohols. Tā galvenais ļaunais darbs ir pārmērīga organisma atūdeņošana, kas tiešā veidā atstāj sekas tavā izskatā – āda savīst, parādās grumbiņas, veselīgais tonis pazūt un acis izskatās pietūkušas. Turklāt, alkohols satur toksīnus, ar kuriem tavam ķermenim nākas cīnīties. Tie pastiprina ātrāku ādas novecošanos, veicina izsitumu veidošanos, ādas apsārtumus, jutīgumu.

Protams, šeit uzskaitītie produkti un vielas bija tikai daļa no tām, kuras nav vēlams patērēt pārāk daudz. Ja šo topu papildinātu, tad tajā tiktu iekļauta arī aizraušanās ar kafiju, miltu produktiem, limonādēm, fast food u.c. mūsu gadsimta labumiem.


Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s