ĒD un TIEVĒ: 2. daļa!

ed-un-tieve2

Lai sasniegtu un noturētu vēlamo ķermeņa svaru, nepietiks ar vienkārši diētu. Ir jāmaina viss uzturs kopumā. Lūk produkti, kas PALĪDZ zaudēt lieko svaru un uzturēt vēlamo! Visi ir viegli iekļaujami ikdienā – der apdomāt, kā tos ieviest savējā! Lasi arī: ĒD un TIEVĒ: 1. daļa!

AVOKADO – normalizē holesterīna līmeni un stabilizē cukura līmeni. Bagāts ar kāliju, šķiedrvielām, B grupas vitamīniem, E vitamīnu. Nāks par labu gan figūrai, gan ādai!

ČILI PIPARI – aktivizē tauku vielmaiņu, jo satur vielu kapsaicīns, kas paaugstina ķermeņa temperatūru un liek izdalīties sviedriem.

GREIPFRŪTI UN CITI CITRUSI – citrusi ir labs C vitamīna avots, kas arī pozitīvi ietekmē tauku vielmaiņu. Savukārt greipfrūtos ir viela naringenīns, kas ir ne vien spēcīgs antioksidants, bet arī veicina gremošanu.

INGVERS – vēl viens vielmaiņas stimulētājs! Tas veicina gremošanu un satur arī daudz šķiedrvielu.

OLĪVEĻĻA – kvalitatīva auksti spiesta olīveļļa taču ir Vidusjūras diētas neatņemama sastāvdaļa – tā palīdz normalizēt vielmaiņu, sakārto to, pateicoties nepiesātinātajām taukskābēm. Bagāta arī ar A un E vitamīniem.

TĪTARA GAĻA – sniedz sāta sajūtu, jo satur daudz olbaltumvielu. Maz tauku – palīdz paēst, bet nepārēsties.

ŽĀVĒTI AUGĻI – līdz vienai saujai dienā lieto, lai aizvietotu saldumus. Protams, satur arī cukuru, bet papildus tam – magniju, kāliju, šķiedrvielas. Nesatur taukus. Noteikti izlasi uz iepakojuma, vai tiem nav pievienots glikozes sīrups!!!

SĪPOLI UN ĶIPLOKI – uzlabo asinsriti, veicina gremošanu, piemīt urīndzenošas īpašības. Tas viss kopā stimulē vielmaiņu un palīdz tikt pie kārotām ķermeņa aprisēm.

KVINOJA – aizstāj makaronus un rīsus ar kvinoju! Tas ir superprodukts – satur daudz olbaltumvielu, šķiedrvielu, vitamīnu. Mazāk ogļhidrātu kā citos graudaugos.

KAFIJA – kofeīns un niacīns (PP vitamīns) stimulē vielmaiņu!!! Protams – priekšroka dodama melnai kafijai bez cukura, turklāt – normas robežās!

KARTUPEĻI – vārīti kartupeļi, pretēji dažādiem mītiem, ir pat ieteicami! Protams, nevajag pārtikt no tiem vien. Tie satur rezistento cieti, kas ir ūdenī šķīstoša šķiedrviela, ko mūsu zarnu mikroorganismi sadala teju pilnībā. Tā labvēlīgi ietekmē tauku un ogļhidrātu vielmaiņu.

OMEGA 3 – Omega-3 taukskābes, uzņemtas ik dienu un pietiekamā koncentrācijā (pieaugušajiem ~ 1000mg) veicina vielmaiņu!

Uz: ĒD un TIEVĒ: 1. daļa!


Viena doma par “ĒD un TIEVĒ: 2. daļa!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s