6 kosmētiskie līdzekļi, kas NAV OBLIGĀTI jālieto ikdienā, bet reklāmas mēģina iestāstīt, ka ir…

shutterstock_281260106-page-01

Mūsdienās, kad veikalu plaukti teju lūzt no visdažādāko kosmētisko līdzekļu piedāvājuma, ražotāji, protams, izdomā arvien ko jaunu, ar ko mūs iekārdināt. Un skaidrs, ka katrs no kosmētikas produktiem tiek pasniegts kā mums absolūti nepieciešams. Skatoties reklāmas bieži vien rodas jautājums – bet kā es bez šī dzīvoju līdz šim… ? Šoreiz par populāriem kosmētikas produktiem, kas mums NAV obligāti jālieto ikdienā un pamatojums, kādēļ! 

SEJAS UN ĶERMEŅA SPREJI. Visi sejas un ķermeņa spreji, ūdeņi, migliņas (mist, spray, water) – tie ir tikai un vienīgi PAPILDUS kopšanas līdzekļi sejai un ķermenim. Reklāmās mums bieži cenšas iestāstīt kā šos produktus iepīt ikdienas sejas/ķermeņa kopšanas rituālā, bet patiesībā tie tur ir lieki. Ikdienā sejai vajag attīrīšanu, tonizēšanu un mitrināšanu. Viss. Spreji, ko mums iesaka lietot, piemēram, strādājot pie datora, lidojot lidmašīnā vai karstā laikā – tas viss ir ok, bet tas nav obligāti! Ne celulārie, ne termālie ne smaržīgie ziedu utt. spreji nav obligātā ikdienas kosmētikas vienība!

Pati esmu mēģinājusi visdažādākos sprejus gan sejai, gan ķermenim. Man tie vislabāk der, piemēram, vasarā atvēsinoties pludmalē vai ļoti karstā laikā uzturoties nevēdinātās telpās, bet tie ir atsevišķi izņēmuma gadījumi. Ikdienas ādas kopšanas rituālā tos tiešām var neiekļaut. PROTAMS, ja kāds no šiem līdzekļiem ļoti patīk, tad to var lietot, uz to jau arī balstās daļa kosmētikas industrijas – ja tev patīk, tu lieto, jo nav nekā svarīgāka par savu labsajūtu! 🙂

MICELĀRAIS ŪDENS. Pēdējo gadu tendence, kurai ir sekojuši teju visi kosmētikas zīmoli. Maz varētu nosaukt tos, kam nav sava micelārā ūdens. Tomēr zinu, ka vēl arvien ir daudz sieviešu, kam nav īsti skaidrs, kā vietā tad šo līdzekli lietot – sejas tonika, attīrošā līdzekļa…? Reklāmās mums stāsta, ka, ja tev ir micelārais ūdens, tev neko vairāk nevajag, tas noņem kosmētiku, netīrumus, tonizē, atsvaidzina un mitrina ādu. Daži vēl arī nomierina. Patiesībā – micelārais ūdens ir vienkārši līdzeklis kosmētikas noņemšanai. Tomēr – vai tas spēj aizstās sejas ādas attīrīšanu ar attīrošo līdzekli un ūdeni? Man (un to apgalvo arī liela daļa kosmetologu) gribētos teikt – NĒ! Jā, tas labi noņem, piemēram, acu kosmētiku, bet atstāt tā pārziņā visas sejas ādas attīrīšanu no rīta un vakarā… Kā man reiz teica viena pazīstama kosmetoloģe – micelārais ūdens ir sliņķiem! Tu vari turēt savā vannas istabā vienu pudelīti tām reizēm, kad galīgi nav laika, spēka, gribēšanas sejas ādas attīrošajam rituālam, piemēram, pēc trakas ballītes u.tml., BET nepadarīt to par ikdienas ieradumu!

MATU EĻĻA. Matu eļļa pēdējos gados ir kļuvusi par obligātu matu kopšanas produktu reklāmās! Kā ir patiesībā? Vai bez tās tiešām nevar iztikt? Izrādās – matu eļļa ir lielisks PAPILDUS matu kopšanas līdzeklis. Ja tev ir sausi matu gali, tie šķeļas, lūzt… Ja mati ir veseli, tiek kopti ar atbilstošiem un kvalitatīviem kopjošajiem līdzekļiem – šampūnu, balzamu un masku – tad matu eļļu var arī nelietot! Tā nav nepieciešamība nr.1, kā mums to stāsta reklāmas!

Es pati lietoju matu eļļu kūres veidā – laiku pa laikam un ne pēc katras matu mazgāšanas. Ja lietoju masku, man eļļu neprasās, to parasti ieklāju pēc balzama lietošanas. Man patīk matu eļļas, bet arī to nelietojot – es nevaru apgalvot, ka mati izskatītos un justos sliktāk…

NAKTS KRĒMS. Par šo noteikti tu esi izbrīnīta, vai ne? Nu tad pamatošu nakts krēma iekļaušanu šajā sarakstā. Protams, domas ir ļoti dalītas, tomēr pastāv viedoklis, ka sejas ādai nakts laikā NEVAJAG papildus palīdzību – tā intensīvi atjaunojas pati! Un nakts krēmu lietošana šo pašatjaunošanās funkciju var apslāpēt. TAČU gribu uzsvērt, ka runa ir par veselu sejas ādu, kurai nav problēmu. Kolīdz mēs runājam par kādām ādas problēmām, tajā skaitā novecošanos, tad jau tas stāsts mainās…

Es pati lietoju nakts krēmu – katru vakaru. Jā, jo uzskatu, ka ādai tas palīdz un nāk par labu – lietoju gan attīrošus, gan atjaunojošus produktus. Esmu savulaik izmēģinājusi arī konkrētu laika periodu – vairākus mēnešus – nelietot uz nakti neko. Man tomēr šķiet, ka āda no rīta neizskatās tik labi, kā, ja nakts krēmu lietoju. Taču, ja āda ir laba, bez problēmām, iespējams, nakts krēms ir tas līdzeklis, kas ir lieks tieši tev.

LŪPU BALZAMS. Arī šis būs punkts, kas noteikti raisīs diskusijas. Mēs esam pieradušas, ka bez lūpu balzama no mājās ārā nevar doties – vienam jābūt somiņā, otram kabatā utt. Bet – vai lūpām tiešām ir nepieciešams lūpu balzams nepārtraukti? Izrādās – nē! Jā, lūpu āda ir plāna un maiga, tomēr no dabas tā ir spējīga sevi aizsargāt. Protams, mēs nerunājam par ekstrēmiem laika apstākļiem vai situācijām, kad ilgstoši jāuzturas ārā, piemēram, salā. Tomēr ikdienas līmenī lūpu balzamu var nelietot ik pēc stundas. Pietiks, ja to uzklāsi, piemēram, vakarā pirms gulētiešanas. Taču – ir vēl viens BET – lūpas ātri vien pierod pie balzama lietošanas! Jo tas sniedz komfortu, atvieglojumu, labu sajūtu. Un te katrai pašai jāizvēlas sava balzama lietošanas recepte. Manējā ir lietot to no rīta un vakarā, bet pa dienu – ja tiešām IR nepieciešamība, piemēram, atrodos uz kalna un visu dienu slēpoju…

SAULES AIZSARGLĪDZEKĻI.  Nu par šo es droši vien dabūšu akmeni savā dārziņā, raidītu no kosmetologu un dermatologu puses… Tomēr – pamatošu šo punktu. Uzskatu, ka saules līdzekļi IR jālieto, ar piebildi – kad ir saule… Pavasarī, vasarā un rudens pirmajā pusē – noteikti. Tomēr ziemā, kad saules ir maz, pilnīgi pietiks, ja lietosi sejas krēmu, tonālo krēmu vai, piemēram, pūderi, kura sastāvā ir SPF! Tas nebūs tik liels kā īpašajiem līdzekļiem, tomēr ar to pietiks. Cits stāsts ir, ja dodies uz kalniem slēpot, jo kalnos saule parasti ir un ļoti spēcīga. Ir jāizvērtē diena un situācija, taču to, ka visu cauru ziemu būtu jāziež saules aizsargkrēmi, es noteikti neatbalstu.

Varbūt tev ir vēl kāds līdzeklis, ar kuru papildināt šo sarakstu? 😉


Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s