Banoffee jeb ātrā BANĀNU KŪKA, KŪCIŅAS un DESERTS!

banoffe1
Ātri un vienkārši pagatavojams banānu gardums kuram iespējamas vairākas variācijas – gan kā pieklājīga kūka, gan mini kūciņas, gan deserts! Izvēlies savējo un izmēģini! Neticami vienkārši pagatavojams, teju vai grēcīgi salds – patiks visiem saldummīļiem! 😉
Banoffee dzimtene ir Anglija, deserta nosaukums cēlies no vārdiem “banana” un “toffee”, tātad kūka no banāniem un angļu iecienītās īrisveidīgās karameles toffee. Šajā latviskotajā versijā toffee aizstājam ar mūsu pašu vārīto iebiezināto pienu, bet kūkas pamatnei izmantojam Selgas vai citus selg-veidīgus cepumus!
KŪKA
banofee
Sastāvdaļas – pamatnei: 2 paciņas klasisko Selgas cepumu un 150g sviesta. Pildījumam: 1 bundžiņa vārīts iebiezinātais piens, 3-4 banāni, 300ml saldā krējuma, cukurs pēc garšas. Dekorēšanai – kakao pulveris vai sarīvēta šokolāde.

Pagatavošana
– sasmalcina cepumus, pēc tam tos sajauc ar sviestu. Cepumu un sviestu masu ieber veidnē un izlīdzina. Liek cepeškrāsnī, kas uzkarsēta 175 grādu temperatūrā uz 10-15 min, līdz pamatne ir kļuvusi zeltaini brūna. Atdzesē.

Vārīto iebiezināto pienu liek bļodā un samaisa viendabīgā masā, lai tā būtu viegli uzklājama, ja nepieciešams, pievieno nedaudz silta ūdens, kas ļaus pienam pašķīst. Saputo saldo krējumu, pakāpeniski pievienojot cukuru. Netaisa ļoti saldu, jo salds būs viss cits. Putukrējums noteikti stingri jāsakuļ, lai nav šķidrs. Vārīto iebiezināto pienu ieklāj kūkas pamatnei pa virsu, pēc tam pa virsu izkārto sagrieztas banānu šķēlītes, kārtīgi noklājot visu virsmu. Ar karoti liek virs banāniem sakulto putukrējumu. Pa virsu uzber sarīvēto šokolādi vai kakao pulveri. Kūku pasniedz nekavējoties!

KŪCIŅAS

Sastāvdaļas – saldie groziņi pamatam. Pildījumam – viss tas pats, kas kūkai!

Pagatavošana – groziņos smērē vārīto iebiezināto pienu, kārto banānus, pārklāj ar putukrējumu un dekorē ar šokolādi!

DESERTS

banoffee-deserts

Sastāvdaļas – pamatnei: Selgas vai citi selg-veidīgi cepumi. Pildījumam: tas pats, kas kūkai.

Pagatavošana – glāzītes apakšā sadrupina cepumus, tad klāj kārtās vārīto kondensēto pienu, banānus, putukrējumu, dekorē ar šokolādi!

Lai gardi! 😉

 


Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s