PIPARKŪKU skudru pūznis – vārītā iebiezinātā piena kūka svētkiem!

sk-puznis-piparkuku
Tas pats gardais skudru pūznis, tikai Ziemassvētku noskaņās – no piparkūkām pagatavots! Lūk, vienkārša un fiksa recepte gardam pūznim, ar ko pacienāt sevi un savus mīļos!

Sastāvdaļas –
kārtīgai kūkai vajag 1 bundžu iebiezinātā vārītā piena ar cukuru (tas, kas garšo pēc karameles), ~ 1kg piparkūku, 1,5-2 paciņas sviesta un citronskābi – pēc garšas.

Pagatavošana –
 bļodā sasmalcina piparkūkas tā, lai tās būtu gan lielākos, gan mazākos gabaliņos. Katliņā uz lēnas uguns izkausē sviestu, liek klāt iebiezināto, vārīto pienu un izkausē arī to, visu maisa, līdz iznāk viendabīga masa. Sākumā var ņemt 1,5 paciņas sviesta, ja vajadzēs vēl, pieliks klāt. Pieber nedaudz citronskābes – pēc garšas. Iegūto sviesta-iebiezinātā piena masu lej virsū piparkūkām, visu sajauc, līdz iegūst masu, no kuras var izveidot kūkas formu (jāskatās, lai tā nav par drupenu, tad vajag vairāk sviesta, vai par šķidru, kad atkal jāpievieno vēl piparkūkas), tikai jāuzmanās, lai neapdedzinātu rokas! Kūku veido kā skudru pūžņa kalniņu. Liek vēsā vietā atdzist, tad ledusskapī uz vairākām stundām. Kad kūka atdzisusi – to var dekorēt!
Dekorēšanai man vislabāk patīk šokolādes glazūra + šokolādes skaidiņas! Glazūru pagatavo ņemot 100g šokolādes, 100ml saldā krējuma un 1 ēdamkaroti margarīna, saldo krējumu uzsilda, margarīnu un šokolādi izkausē tajā. Kad iegūta viendabīga masa, to lej uz kūkas un liek vēsumā – lai sacietē!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s