Kā “savākt” VĒDERA ādu pēc grūtniecības – PĀRBAUDĪTI paņēmieni!

vedera-ada-pec-grutniecibas

Kad deviņi punča augšanas mēneši ir pagājuši, lielā diena arī jau aiz muguras, ātri vien atgriežas tā sajūta, kad gribas būt… smukai! Protams, tu esi smuka visu grūtniecības laiku, tomēr pēc tā, būsim godīgas, gribas tikt atpakaļ gan vecajos džinsos, gan pieguļošajā kleitā. Un, ja arī ir tā, ka formu un svaru izdodas atgūt fiksi vien, reizēm kreņķi rada pavisam kas cits – tā ir vēdera āda!

Manā gadījumā bija tieši tā – puncis ātri izauga, ātri pazuda. Ar svaru arī nebija problēmu. Taču tas, ar ko pēc dzemdībām galīgi nebiju mierā, bija tieši āda uz vēdera. Nē, nebija tā, ka man tur karātos nez kāda kule vai tamlīdzīgi. Tomēr tās izskats mani neapmierināja – līdz grūtniecībai gludā punča āda nu izskatījās tāda… savītusi. Jā, tieši tas laikam ir īstais vārds. Savītusi, tāda kā savecējusi. Ko darīt? Lūk, mani paņēmieni, kas darbojas – 1,5 mēnešus pēc dzemdībām āda ir atguvusi savu gludo un jaunavīgo izskatu! 🙂

Sports, sports, sports!

Pēc dzemdībām ir jāatsāk vingrot – tas nāks par labu gan ātrākai formas atgūšanai vispār, gan, protams, arī vēderam. Jā, 6 nedēļas pēc dzemdībām nav ieteicama milzu fiziskā slodze un preses kačāšana, tomēr mērena slodze IR vajadzīga! Tas, ko darīju un daru es – pastaigas svaigā gaisā, kopā ar mazo, vismaz stunda, bet ideāli 1,5-2 stundas ik dienas. Kā arī ūdens aerobika 2x nedēļā – ar to nodarbojos pirms grūtniecības, visu grūtniecības laiku līdz pat pēdējam mēnesim, kā arī atsāku apmēram 4 nedēļas pēc dzemdībām. Jā, tieši šīs nodarbības ūdenī redzami savelk un savāc vēdera ādu, jo tiek trenēti ne vien muskuļi un kardio izturība, bet arī masēts viss ķermenis, tajā skaitā vēders – to tiešām iesaku!

Ko tu ēd, ko tu dzer!

Pats būtiskākais ir ādas mitrināšana arī tā sakot – no iekšienes. Tas nozīmē – pietiekams uzņemtā šķidruma daudzums ik dienas. Plus tam es, protams, arī piedomāju pie ēšanas paradumiem, jo diez vai arī vēdera ādai nāktu par labu eklēri, šokolāde, čipši un tamlīdzīgi labumi. Un trešais – zivju eļļa. To regulāri lietoju visu grūtniecības laiku un nepārstāju arī tagad. Jā, man tiešām ir pārliecība, ka Omega-3 taukskābes, uzņemtas pietiekamā daudzumā ik dienas, palīdz uzlabot arī ādas stāvokli un elastību, palīdz to mitrināt un saglabāt skaistu.

Kopšana ik dienas!

Divas galvenās lietas – SKRUBĒŠANA un MITRINĀŠANA! Jā, jo galvenais ir atgriezt ādas elastību! Tas nozīmē – noņemt atmirušās ādas šūnas un veicināt asinsriti (skrubēšana) un pēcāk pamatīgi mitrināt ādu, bet ar līdzekļiem, kas to SPĒJ paveikt! Lai gan grūtniecības laikā mana galvenā baža, attiecībā uz vēdera ādu, bija strijas jeb drīzāk – kā no tām izvairīties, un es šim nolūkam lietoju dažādas ķermeņa eļļas (Lasi rakstā – Kā nepieļaut STRIJAS grūtniecības laikā – pārbaudītas lietas, kas DARBOJAS!), tomēr tagad, runājot par vēdera ādu un tās jaunavīgā izskata atgūšanu, esmu atklājusi pavisam citu kosmētisko līdzekli. Mans favorīts viennozīmīgi ir Beauté Pacifique ķermeņa losjons sausai ādai!

nfd

Tas burtiski “savāc” vēdera ādu, padara to stingrāku, tajā pašā laikā – maigāku, gludāku un kārtīgi mitrinātu. Rezultāts, regulāri lietojot, ir redzams ļoti ātri – jau pēc dažām dienām! Un pēc pāris nedēļām – jo dienas, jo vēdera izskats ir baudāmāks 🙂 ! Savītušais izskats atkāpjas!

Laiks!

Un visbeidzot – protams, būtisks ir arī laiks, kas pagājis kopš dzemdībām. Gudros žurnālos un grāmatās raksta – tik ilgs laiks, cik bijis nepieciešams tavam ķermeni, lai tajā izaugtu un izveidotos bērniņš, ir nepieciešams arī, lai ķermenis atgūtos savā iepriekšējā formā un izmēros. Tomēr esmu pārliecināta, ka ar mērķtiecīgu darbu šo laiku ir iespējams vairākkārt saīsināt! Manā gadījumā tā forma un izmēri bija atpakaļ pāris nedēļās pēc dzemdībām, jā, ādai vajadzēja nedaudz vairāk – aptuveni 1,5 mēnešus.

Lai veicas ar formas atgūšanu pēc mazā ķipara ierašanās! Jo – ir tik ļoti skaisti būt mammai, bet vēl skaistāk ir būt mammai, kas ir arī laimīga un apmierināta savā pēc-dzemdību ķermenī! 😉


4 domas par “Kā “savākt” VĒDERA ādu pēc grūtniecības – PĀRBAUDĪTI paņēmieni!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s