5 KĻŪDAS gatavojot smūtiju, kas padara to pārāk BAROJOŠU

smutiji

Visvisādu smūtiju gatavošana šobrīd ir ļoti populāra lieta. Un nav nekāds brīnums – tie ir garšīgi, spēj aizstāt ēdienreizi, ir veselīgi. Sakombinējot pareizās sastāvdaļas, ļauj uzņemt daudz vitamīnu un citu labu lietu. Un – tie ļauj notievēt. It kā… ja vien netiek pieļauta kāda no tālāk minētajām KĻŪDĀM!

5 populārākās kļūdas, kas tavu smūtiju no veselīga dzēriena pārvērš pārāk barojošā, un pat tādā, kas var veicināt pieņemšanos svarā:

Tu domā, ka visi augļi, ogas un dārzeņi ir ar zemu kaloriju daudzumu. Kalorijas ir viens, cukurs – kas cits. Ja tu ņem un sablendē kopā arbūzu ar meloni, vīnogām, banānu, mango u.tml., tu esi ieguvusi vienu kārtīgu cukura un arī kaloriju bumbu. Vislabākais veids, kā no šādas kļūdas izvairīties – ņemt vienu saldu sastāvdaļu un kombinēt ar ko tādu, kas nav tik salds, piemēram, auglis + zaļumi, salāti u.tml.

Tu aizmirsti par proteīnu. Lai smūtijs radītu sāta sajūtu un ar to varētu, piemēram, aizstāt ēdienreizi, ir nepieciešamas olbaltumvielas. Vai nu tas ir piens vai piens/jogurts ar paaugstinātu proteīna saturu vai kas cits tamlīdzīgs, bet šī ir galvenā sastāvdaļa, kas tavu smūtiju padarīs tādu, kas sniegs sāta sajūtu un tu nejutīsies atkal izsalkusi 5 minūtes pēc tā izdzeršanas.

Tu aizmirsti par šķiedrvielām. Līdzīgi kā ar proteīnu – šķiedrvielas palīdz smūtiju padarīt tādu, kas sniedz sāta sajūtu un tiešām palīdz aizstāt ēdienreizi. Izvēlies veselīgās šķiedrvielas, piemēram, auzu pārslas, čia sēklas, linsēklas u.tml. Pētījumi rāda, ka ik dienas uzņemot 30 g šķiedrvielas, tu palīdzi savam organismam saglabāt optimālu svaru, un pat samazināt to, ja tas ir pārāk liels.

Tu par daudz izmanto saldinātājus. Jā, bieži vien ir tā, ka smūtijam prasās pievienot saldumu. Un tad mēs piegāžam pāris karotes cukura, līdz sasniegta garša, kas tīk. Galvenais ir izvēlēties pareizo un arī to nepievienot par daudz. Labāk medus, nevis cukurs, labāk stēvija, nevis medus. No cukura vispār labāk izvairīties, ja tas ir medus, tad ne vairāk par karoti, ja stēvijas cukurs – tāpat pārspīlēt nevajadzētu.

Tu savu smūtiju pagatavo pārāk lielu. Šis laikam ir pats populārākais klupšanas akmens – tu smūtiju pagatavo gluži vienkārši pārāk lielu! Jo visas sastāvdaļas sablendējot tā masa nereti sanāk vairāk, kā bija plānots. Protams, ka ārā neliesi… Un rezultātā 250ml glāzes vietā tu izdzer savus 500-600ml! Ja parēķinātu cik tas ir kalorijās, nākamreiz tu noteikti pagatavotu mazāku smūtija porciju 🙂

 


Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s