6 TĒJAS, kas PAĀTRINA vielmaiņu un SLAIDINA ķermeni

teejas

Katrai tējai ir savas priekšrocības – ir tādas tējas, kas palīdz pret saaukstēšanos, tādas, kas labi atspirdzina un ir arī tādas, kas sapurina vielmaiņu un liek kust liekajiem tauciņiem. Lūk, tās 6 tējas, kas uzskatāmas par visvērtīgākajām tieši, lai iekustinātu vielmaiņu un palīdzētu sadegt tam, kas lieks!

Kas jāņem vērā? Protams – neviena tēja nav brīnumlīdzeklis, kas palīdzēs bez pūlēm atbrīvoties no liekajiem kilogramiem. Šīs tējas uzlabo vielmaiņu, iekustina enerģijas efektīvas izlietošanas procesus organismā, arī attīra, tonizē, sniedz mundrumu. Tomēr – tās jālieto regulāri, pa vairākām (vidēji 2-3) tasēm dienā, turklāt, kas ir ne mazāk svarīgi – jāpārskata arī savi ēšanas un fizisko aktivitāšu paradumi! 🙂

6 TĒJAS, kas PAĀTRINA vielmaiņu un SLAIDINA ķermeni

ZAĻĀS TĒJAS PULVERIS MACHA. Tā ir ļoti koncentrēta zaļā tēja, kas satur virkni vērtīgu antioksidantu, kas labvēlīgi darbojas tava organisma labā dažādos veidos. Viens no tiem – macha tēja palīdz sadegt liekajiem tauciņiem, jo spēcīgi iekustina vielmaiņu. Īpaši ieteicama, piemēram, pirms došanās uz sporta zāli, palīdzēs iegūt no treniņa maksimumu Noteikti nevajag lietot vakarā! Vēl – jāatceras, ka šī tēja necieš vārošu ūdeni, tās pagatavošanā izmanto ūdeni apmēram 80 grādu temperatūrā!

BALTĀ TĒJA. Baltā tēja satur spēcīgus antioksidantus, tās galvenais devums ir spēja ievērojami paātrināt vielmaiņu. Tā palīdz organismam ātrāk un kvalitatīvāk sašķelt liekos tauciņus, izvadīt tos no organisma un aizkavēt jaunu veidošanos. Lai sasniegtu rezultātu, protams, jāpārskata arī sava ēdienkarte. Ieteicams izdzert vismaz 3 tases tējas dienā, taču – ne vakarpusē pirms gulētiešanas. Pluss – patīkama, maiga garša, var iztikt bez saldinātājiem.

GODŽI OGU TĒJA. Godži jeb bārbeļu ogu tēja spēj labvēlīgi ietekmēt tauku šūnas, neļaujot tām pārāk izplesties, līdz ar to neļaujot pārāk strauji pieņemties svarā. Bārbeles ogas arī palīdz palielināt enerģijas patēriņu organismā, tātad efektīvāk sadedzināt uzņemtās kalorijas. Protams, šīm ogām ir vēl virkne dažādu labu īpašību, ne velti tās ir ierindotas superfood kategorijā, tomēr, runājot tieši par tēju, tad vielmaiņas iekustināšana ir galvenais devums.

PU-ERH TĒJA. Šīs tējas dzeršana visieteicamākā ir tieši no rīta, piemēram, kafijas vietā, jo tā ļoti labi stimulē vielmaiņu, veicina enerģijas patēriņu, līdz ar to dienas laikā ar uzturu uzņemtās kalorijas tiks sadedzinātas efektīvāk, izmantotas enerģijai, nevis uzkrātas liekajos tauciņos. Tā arī labi attīra organismu. Starp citu – šī tēja ieteicama arī stresa situācijās, jo palīdz stresu efektīvi samazināt.

OOLONG TĒJA. Tiek dēvēta arī par brūno tēju vai wu-long tēju. Labvēlīgi iedarbojas uz gremošanu, iekustina vielmaiņu. Ļauj organismam efektīvāk iztērēt uzņemtās kalorijas enerģijā, nevis veidot uzkrājumus. Bagāta ar antioksidantiem. Dedzina liekos tauciņus, pētījumos pierādīts, ka iedarbojas tieši uz vēdera un augšdelmu tauciņiem! Tā arī normalizē cukura līmeni asinīs. Ieteicamas 2 tases tējas dienā – no rīta un pēcpusdienā.

ROOIBOS JEB SARKANĀ TĒJA. Tā tiek uzskatīta par dabīgu tauku dedzinātāju. Šajā tējā esošās bioloģiski aktīvās vielas nomāc jaunu tauku šūnu veidošanos. Dzerot šo tēju tiek veicināta arī vielmaiņa un dedzināts tas, kas lieks! Vēl – sarkanā tēja ir laba ar to, ka nesatur kofeīnu, tajā ir milzum daudz antioksidantu, tā labvēlīgi iedarbojas uz veselību kopumā, arī ādas izskatu. Un – tā ir dabīgi saldena, tai var nepievienot nekādus saldinātājus!


Viena doma par “6 TĒJAS, kas PAĀTRINA vielmaiņu un SLAIDINA ķermeni

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s