Vērtīgākie SAVVAĻAS ZAĻUMI – 10 vieglas un pavasarīgas RECEPTES

pienenes

Tūlīt jau klāt būs tas brīdis, kad no zemes ārā sāks līst pirmie pavasara savvaļas zaļumi, kokos un krūmos riesīsies pumpuri. Un šīs ir dabas veltes, kas noteikti jānogaršo, jāiekļauj savā ēdienkartē, jo tajās ir tik liels spēks un veselība, kas mūs spēj burtiski  pozitīvi uzlādēt pēc garās rudens un ziemas sezonas. Tie stiprina imunitāti, vairo enerģiju un skaistumu – izmēģini!

Pavasara pirmie savvaļas zaļumi slēpj sevī veselu bagātību – tie satur daudz fitoncīdu, ēterisko eļļu, fermentu, fitohormonu, miecvielu, rūgtvielu, minerālvielu un virkni vitamīnu. Savvaļas zaļumi satur hlorofilu, kas piesaista saules enerģiju un palīdz organismam sintezēt cukura un olbaltumu molekulas. Turklāt zaļumos esošo kalciju organisms spēj uzņemt ļoti viegli! Šo labo īpašību sarakstu varētu turpināt un turpināt, bet ne tas šoreiz ir mērķis. Galvenais taču ir KĀ šos dabas labumus baudīt, vai ne? Lūk, 10 vieglas un pavasarīgas receptes!

NĀTRES. Super vitaminizētie zaļumu salāti – nātru lapiņas, pieneņu lapiņas, skābenes, lociņi, garšvielas pēc izvēles, visu aizdara ar olīveļļas un citronu sulas mērci.

GĀRSA. Gārsas salāti ar fetas sieru – gārsas lapiņas, salātu lapas, daži redīsi, tomāti, lociņi, fetas siers, garšvielas pēc izvēles, visu aizdara ar olīveļļas un balzamiko etiķa mērci.

PIENENES. Pieneņu un banānu smūtijs – pieneņu lapiņas, 1 banāns, sauja svaigu vai saldētu jebkuru ogu pēc izvēles, glāze kokosriekstu piena, karote medus – visu sablendē un lej glāzē.

ZAĶKĀPOSTI. Zaķkāpostu, redīsu un olu salātiņi – zaķkāposti, vārtītas olas, redīsi, dilles, lociņi, garšvielas pēc izvēles, aizdara ar jogurta un sinepju mērci vai kefīru, paniņām.

LIEPU PUMPURI. Biezpiens ar liepu pumpuriem – graudains biezpiens, liepu pumpuri, lociņi, dilles, garšvielas pēc izvēles, visu aizdara ar krējumu vau bezpiedevu jogurtu.

UPEŅU PUMPURI. Saldais biezpiens ar upeņu pumpuriem – graudainais biezpiens, upeņu pumpuri, kaltētas dzērvenes, visu aizdara ar tējkaroti vijīga medus.

CEĻMALLAPAS. Ceļmallapu un nātru salāti ar olu – ceļmallapu lapiņas, nātru lapiņas, vārītas olas, lociņi, garšvielas pēc izvēles, visu aizdara ar olīveļlas un ķiršu etiķa mērci.

GAIĻBIKŠI. Tomātu-gurķu salāti ar gaiļbikšiem – tomāti, gurķi, gaiļbikšu lapiņas, garšvielas pēc izvēles, visu aizdara ar bezpiedevu jogurtu vai krējumu.

BALANDAS. Siltie pupiņu-balandas un siera salāti – tikko novārītas, siltas pupiņas, balandas lapiņas, sarīvēts siers, garšvielas pēc izvēles – visu sajauc, lai siers nedaudz pakūst.

SKĀBENES. Skābeņu-olu salātiņi – skābenes, vārītas olas, dilles, lociņi, garšvielas pēc izvēles, visu aizdara ar bezpiedevu jogurta un sinepju mērci.

 

 


Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s