Biezpiena KŪKA bez miltiem, sviesta un cukura – VIEGLA un ļoti GARŠĪGA

kuka

Vai tev ir pazīstama sajūta, kad tik ļoti kārojas kaut ko saldu un garšīgu, bet tā vainas apziņa jau laikus brīdina – nevajag, nu kam tev tie saldumi… Lūk biezpiena kūka, kuru DRĪKST VIENMĒR! Tai netiek pievienoti ne milti, ne sviests vai citas taukvielas un – arī cukurs nē! Un tai pat laikā – tā ir tiešām GARŠĪGA! Izmēģini jau šodien!

Sastāvdaļas – 4 paciņas vājpiena (es parasti izmantoju vai nu 0,5% vai pat 0,1%) biezpiens, kaltētas dzērvenes vai rozīnes – apmēram 1-2 saujas (taču – ogu laikā var droši izmantot arī svaigās ogas), 4 olas, 1 tējkarote cepamais pulveris, 2 tējkarotes vaniļas cukura (vai vaniļas ekstrakta), 4 tējkarotes mannā, 2-4 tējkarotes stēvijas pulvera vai stēvijas cukura granulās (viena tējkarote satur tikai 2kcal!)

Pagatavošana – bļodā liek biezpienu, pieliek klāt olu dzeltenumus (baltumus atdala atsevišķā bļodā), nomazgātas dzērvenes vai rozīnes (vai svaigās ogas), cepamo pulveri, vaniļas cukuru vai ekstraktu, visu sajauc. Olu baltumus kopā ar stēvijas pulveri saputo vidēji stingrās putās, pievieno biezpiena masai, iecilā. Pivieno mannā, visu sajauc. Cepeškrāsni uzsilta uz 180 grādiem, cep kūku apmēram 45-55 minūtes, līdz tā no augšpuses zeltaina, bet iekšā gatava.

Kūku var baudīt karstu kopā ar saldējumu. Tomēr man vislabāk garšo atdzisusi, pat ledusskapī pastāvējusi, kopā ar vaniļas mērci, kādu ievārījumu, svaigām, sablendētām ogām…


Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s