5 cilvēki, no kuriem vērts vienkārši AIZIET, lai justos un dzīvotu LABĀK

AIZIET

Jā, mēs esam sociālas būtnes un dzīvojam sabiedrībā – citu cilvēku vidū. No mazām dienām mums māca, ka citi ir jāpieņem, jāmācās kompromisi, jāsaprot, ka ne visi ir vienādi u.tml. Un tomēr – vai vienmēr viss būtu jāpieņem un jāpacieš? Un – ja nu apkārt ir cilvēki, kuri kādā veidā vienkārši liek justies slikti? Pie velna kompromisus, reizēm vajag padomāt vairāk par sevi. Lūk, 5 tipu cilvēki, no kuriem vajag distancēties, izvairīties vai vienkārši aiziet, lai justos labāk un dzīvotu pilnvērtīgāk.

TIE, KURI TEV MELO, IZMANTO VAI MANIPULĒ AR TEVI. Melošana nav pieņemama nevienās normālās attiecībās. Jā, protams, tā ir arī neizbēgama – mēs visi kādreiz kaut ko samelojam, bet te jāatšķir mazos ikdienas meliņus, ko varētu dēvēt arī par baltajiem meliņiem no tiem, kas ir rūpīgi pārdomāti un tiek veikti regulāri, ar kādu mērķi. Turklāt, meli bieži vien nāk komplektā ar manipulēšanu, izmantošanu. Jā, līdzcilvēkiem ir jāpalīdz, un tomēr – tu neesi labdaris, kas spēj palīdzēt vienmēr un visiem. Reizēm ir jāmāk pielikt tam punkts. Vēl jo vairāk – ja jūti, kas šīs attiecības tāpat ved uz… neko.

TIE, KURIEM VIENMĒR VISS IR SLIKTI. Negatīvi noskaņotie cilvēki it visā saskata slikto. Viņi ir tendēti uz tā pamanīšanu, izvilkšanu pat no vislabākajām lietām. Nelaime tāda, ka šādu cilvēku sabiedrībā mēs gribi negribi arī sākam pieslēgties tam negatīvajam. Tas pielīp ļoti fiksi. Vai tev to vajag? Tā vietā, distancējoties no šādiem cilvēkiem, bieži vien tu pamani, cik dzīve tomēr ir krāsaina un arī labu lietu pilna. Tu pati esi tā, kuras izvēlas, kurā pusē dzīvot – mūždien kritiski negatīvajā vai tomēr cerīgajā un uz pozitīvo vērstajā.

TIE, KURI TEVI VISU LAIKU KRITIZĒ UN CENŠAS PARĀDĪT, KA ESI NEVĒRTĪGĀKA. Jā, veselīga deva kritikas ir nepieciešama jebkuram no mums. Tā attaisa acis, ļauj paskatīties uz sevi no malas, sapurina un motivē. Tomēr – ja kāds tevi kritizē nepārtraukti, turklāt, liekot teju vai justies sliktākai, nevarošākai, nezinošākai un nevērtīgākai, esi uzmanīga. Bieži vien aiz šādas kritikas slēpjas paša kritizētāja mazvērtības sajūta, skaudība un citas likstas. Neļaujies tam!

TIE, KURI ATŅEM TEV ENERĢIJU. Tie ir cilvēki, kas parasti visu uzmanību pievērš sev. Viņi runā tik par sevi, savām lietām, viņi atņem laiku citiem, lai pievērstu to sev. Viņi ir koncentrēti tikai uz sevi. Un, būsim godīgas, tas sasodīti nogurdina. Ja ar šādiem cilvēkiem bieži ir jāpavada laiks kopā, tu jūties burtiski iztukšota. Viņi atņem tavu enerģiju un gandrīz vai uzsūc to. Vienkārši distancējies no šādiem cilvēkiem, centies pavadīt kopā mazāk laika.

TIE, KURI TĒLO CIETĒJUS, NEMITĪGI UZGĀŽ TEV SAVAS PROBLĒMAS. Tie ir cilvēki, kuriem mūždien nekā neiet, neveicas, nekas neizdodas. Viņi nekad nesaskata savas problēmas, viņiem šķiet, ka vainīgi ir visi citi. Viņi čīkst, sūdzas, tēlo cietējus un uzgāž tev savas problēmas. Jā, protams, katram no mums dzīvē var būt posmi, kad viss brūk un jūk un draugu atbalsts ir ļoti nepieciešams, taču šiem cilvēkiem tas viss ir teju vai hronisks stāvoklis. Un bieži vien tu tāpat nevari neko palīdzēt, jo problēma jau ir viņos pašos – viņu rīcībā un dzīves uztverē kā tādā.


Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s