ZAĻIE SMŪTIJI – 5 garšīgas un veselīgas receptes

zalie smutiji3

Pavasaris ir klāt – mostas daba un mostas arī cilvēki. Un šis ir laiks, kad organisms teju vai sāk pieprasīt kaut ko svaigu, vitamīniem un minerālvielām bagātu, vai ne? Zaļie smūtiji ir ideāls veids, kā tu vari uzņemt tik tiešām daudz vērtīgu uzturvielu garšīgā un ātrā veidā! Tie stiprina gan tavu imunitāti, gan rūpējas par labu izskatu, sniedz enerģiju un arī – palīdz uzlabot un saglabāt lieliskas ķermeņa aprises!

5 GALVENĀS LIETAS

Patiesībā zaļie smūtiji ir lieliski ar to, ka tie pieļauj absolūti brīvu improvizāciju. Tu vari miksēt visu, kas tev garšo, kas pie rokas un, ko konkrētajā brīdī kārojās. Jāatceras 5 galvenās pamatlietas par šiem kokteiļiem:

  1. Galvenais – daudz zaļumu. Tie var būt jebkuri lapu salāti, piemēram, ledus salāti, romiešu salāti, Ķīnas kāposts, tāpat arī rukola, spināti, biešu lapiņas, jebkurš salātu mikss u.tml. Starp citu, drīz no zemes līdīs ārā pirmie supervērtīgie pavasara savvaļas zaļumi, kuri noteikti arī jāliek lietā – pienenes, gārsas lapiņas, nātres utt. Esi izdomas bagāta un nebaidies eksperimentēt, jo tieši zaļumi ir pats svarīgākais!
  2. Izvēlies augļus, ko liksi klāt smūtijam – ideāls ir banāns, bumbieris, mango, ananāss, ābols, apelsīns. Var izmantot arī ogas – kā svaigas, tā saldētas.
  3. Kāds būs galvenais šķidrums? Diētiskā variantā derēs ūdens, bet, lai garša būtu interesantāka un bagātīgāka izmēģini, piemēram, rīsu, mandeļu vai kokosriekstu pienu. Man garšo zaļie kokteiļi ar parasto – govs – pienu. Ja gribas, lai sanāk sātīgs padzēriens, pamēģini “Piena spēku” un tamlīdzīgus proteīniem bagātus piena produktus.
  4. Izvēlies garšas uzlabotāju un papildinātāju – derēs citronu, laima vai apelsīnu sula. Piparmētas lapiņas. Saldumam – medus vai, piemēram, stēvija, kas dod lielisku saldumu un praktiski nemaz kaloriju.
  5. Un visbeidzot – ar ko papildināsi smūtiju? Man patīk auzu pārslas – tās ir top pirmajā vietā. Bet, ja gribas ko neparastāku un arī vēl vērtīgāku, var izmēģināt dažādus superfood, piemēram, čia sēklas, linsēklas, godži ogas, tāpat arī mūsu pašu ķirbju sēklas, saulespuķu sēkliņas utt.!

5 GARDAS RECEPTES

Banānu-spinātu smūtijs. Sastāvdaļas – 1 liels banāns, 2-3 kārtīgas saujas spinātu lapiņu, 1/2 glāze izvēlētā šķidruma, piemēram, rīsu piena, 1 ēdamkarote auzu pārslu, tējkarote stēvijas pulvera vai medus. Visu sablendē viendabīgā kokteilī un pasniedz! Ļoti gards, sātīgs, ideāls brokastīm, pusdienām vai vieglām vakariņām.

Kokosriekstu-ananāsu smūtijs. Sastāvdaļas – 1 vidējs banāns, pāris šķēles ananāsa, 2-3 saujas spinātu lapiņu, puse avokado mīkstuma, 1/2 glāze kokosriekstu piena, nedaudz laima sulas, ēdamkarote auzu pārslu vai kādu sēklu – pēc vēlēšanās. Visu sablendē, pagaršo, ja vēlas vēl saldumu, pieliek nedaudz stēvijas pulvera. Garšos tām, kurām tīk tropiskas garšas nianses!

Šokolādes smūtijs. Sastāvdaļas – 1 liels banāns, 2-3 saujas spinātu (vai kādu citu lapu salātu) lapas, 1/2 glāze mandeļu piena, 2 tējkarotes kakao pulvera (man garšo tāds, kas ir nedaudz saldināts), saldumam – stēvijas pulveris pēc garšas, ja vēlas – var pielikt auzu pārslas, čia sēklas vai linsēklas. Visu sablendē, pasniedz. Kokteilis šokolādes mīļotājām!

Persiku, kokosriekstu un vīnogu smūtijs. Sastāvdaļas – 2-3 saujas zaļumu (pēc izvēles, piemēram, Ķīnas kāposta lapu), 2 persiki, ~10 lielas vīnogas, 1/2 glāze kokosriekstu piena, stēvijas pulveris saldumam (~tējkarote), ēdamkarote graudaugu pārslu vai kādu sēklu. Visu sablendē, pasniedz. Nedaudz tropisks, bet daudz atsvaidzinošāks.

Banānu-ogu smūtijs. Sastāvdaļas – 1 liels banāns, glāze jebkuru ogu – zemeņu, ķiršu, aveņu, melleņu utt. (der gan svaigas, gan saldētas), 2-3 saujas zaļumu pēc izvēles, 1/2 glāze piena vai “Piena spēka”, ēdamkarote auzu pārslu, medus vai stēvijas pulveris – saldumam. Visu sablendē, pasniedz. Gards, svaigs, taču tajā pašā laikā – sātīgs zaļais kokteilis!

Patiesībā – šādas receptes var būt neskaitāmas, jo kā redzi – katrā kokteilī ir brīva vieta tavai improvizācijai, jo katrai no mums taču ir zaļumi un augļi, kas pie sirds iet labāk, tāpat arī – vienai garšos saldāks, citai ne tiks salds smūtijs. Ļaujies izdomai – lai labi garšo!


Viena doma par “ZAĻIE SMŪTIJI – 5 garšīgas un veselīgas receptes

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s