Ūdeņi ādai – termālie, micelārie, celulārie un ziedu – KAS IR KAS?

udeni_narrativeofeauty com

Sejas ādas kopšanas pamatsoļi – attīrīt, tonizēt mitrināt. Lai šos soļus spertu, mēs lietojam dažādus līdzekļus – attīrošos, piemēram, pieniņu, putas, želeju, tonizējam ar toniku, bet mitrinām ar dažādiem mitrinošiem krēmiem, serumiem u.tml. Bet, kas ir dažādie ūdeņi, kas tiek piedāvāti sejas un arī ķermeņa ādas kopšanai? Kā tie atšķiras, kā tos lietot, kādus izvēlēties – par to šoreiz! 

TERMĀLAIS ŪDENS. Šķiet, ka termālie ūdeņi ir populārākie no dažādajiem “ūdeņiem”, kas pieejami veikalu plauktos. Par termālo ūdeni sauc tādu ūdeni, kas iegūts no termālā avota. Termālie ūdeņi paredzēti, galvenokārt, lai mitrinātu un atsvaidzinātu gan sejas, gan ķermeņa ādu. Tie rada patīkamu un atsvaidzinošu migliņu, kas atdzīvina ādu un padara to svaigu, maigu, izlīdzina toni, arī piefiksē grimu, ja tiek lietots tam pa virsu. Pēc pieredzes – termālie ūdeņi ir ideāli, lai atsvaidzinātos karstās telpās, kurās ir sauss gaiss (piemēram, apkures sezonā, birojā), lidojot ar lidmašīnu, strādājot ar datoru un noteikti – esot pludmalē un baudot saules peldes. Pēdējā gadījumā termālais ūdens darbojas perfekti – gan atsvaidzina, gan palīdz tikt pie skaista iedeguma. Tomēr – te jābūt uzmanīgai, jo uzpūstā migliņa uz ādas ļoti veicina saulītes “pieķeršanos”! Taču termālajam ūdenim ir vēl virkne veidu, kādos to var lietot, piemēram, pirms sejas maskas, lai sekmētu tās iedarbību. Ja sejas maska ir pulverveida, tad to var sajaukt ar termālo, ne parasto ūdeni, tādējādi iegūsi maksimumu no tās. Termālo ūdeni var izmantot sejas masāžai.

Esmu mēģinājusi, iesaku arī tev: Vichy Termālais ūdens; Avene Thermal Spring Water

termalie udeni

MICELĀRAIS ŪDENS. Micelārais ūdens patiesībā ir produkts ādas attīrīšanai. Tā noslēpums ir izgatavošanas tehnoloģijā – micelārais ūdens tiek izgatavots, ūdeni apvienojot ar dažādām ēteriskajām taukskābēm. Rezultātā ūdens struktūra pārvēršas – tajā rodas mikroskopiskas kristālveida šūnas, ko dēvē par micellām. No tām tad arī micelārā ūdens nosaukums. Micellas nodrošina to, ka, saskaroties ar ādu, tās tai pieķeras un izšķīdina jebkāda veida kosmētiku, netīrumus, taukus, taču dara to izcili saudzīgi pret ādu. Vienlaikus tās ādu arī mitrina un nomierina. Micelārais ūdens ir paredzēts ādas attīrīšanai un tieši tā to arī ieteicams lietot – no rīta un vakarā, uzklājot uz vates plāksnītes un notīrot sejas ādu. Tas ir kā pēdējais solis pirms krēma vai seruma uzklāšanas. Starp citu, tā kā micelārais ūdens no sejas nav jānoskalo, tad tas ir sevišķi parocīgs dodoties ceļojumā vai kādā citā dzīves situācijā, kad pilns ikdienišķais sejas ādas attīrīšanas rituāls nav iespējams. Tieši šis ir tas veids, kādā es sev esmu atklājusi šo ūdeņu izmantošanu un iekļaušanu kosmētikas līdzekļu plauktiņā.

Esmu mēģinājusi, iesaku arī tev: Bioderma Sensibio H2O; Madara micelārais ūdens

micelarie udeni

CELULĀRAIS ŪDENS. Celulārā ūdens galvenais “trumpis” ir tas, ka tas pēc sava sastāva un struktūras ir ļoti līdzīgs cilvēka organisma, tajā skaitā ādas, šūnu sastāvam. Ko tas nozīmē? To, ka āda šo ūdeni atpazīst un uzņem daudz labāk – tas spēj dziļāk iesūkties, mitrināt un atjaunot ādu. Lietošana pēc savas būtības celulārajam ūdenim ir līdzīga, kā termālajiem ūdeņiem – to var izmantot ikdienas sejas ādas kopšanas rituālā – gan pamodinot sejas ādu no rīta, gan sagatavojot to krēma vai seruma uzklāšanai. Tāpat – arī zem sejas maskas u.tml. Tāpat celulārais ūdens ideāli atsvaidzina un mitrina ādu dienas laikā – sausās telpās, karstumā, strādājot ar datoru, kā arī lidmašīnās un ceļojumos vispār. Man ļoti patīk to lietot tieši vasaras sezonā – atsvaidzinoties, arī strādājot ar datoru. Kas tieši patīk? Tas, ka ir tiešām redzams rezultāts – sejas āda kļūst dzīvīgāka, veselīgāka, starojošāka! Starp citu – celulārais ūdens ļoti labi nofiksē grimu un dienas laikā palīdz to atsvaidzināt.

Esmu mēģinājusi, iesaku arī tev: Institut Esthederm Cellular Water Spray; Institut Esthederm UVinCellium Spray

celularie udeni

ZIEDŪDENS. Ziedūdeņi, izvilkumi, uzlējumi un hidrolāti – nosaukumi ir dažādi. Un tomēr – šie ir ūdeņi sejas un ķermeņa ādai, kas gatavoti no dažādiem augiem, ziediem un augļiem. Tā tehnika, kādā šie ūdeņi tiek gatavoti, katram ražotājam var atšķirties un ne visi to līdz galam atklāj – tā sakot “firmas noslēpums”. Tomēr – vienreiz pamēģinot ziedūdeni, ir skaidrs, ka tas ir kaut kas man, kā dabisku lietu piekritējai, tuvs un saprotams. Ļoti patīk ziedūdeņu dabīgās smaržas, piemēram, pēc piparmētrām, pļavas, siena u.tml. Tie smaržo pēc kārtīgas Latvijas vasaras ar visiem tās labumiem. Un jā – tie tiešām labvēlīgi iedarbojas uz ādu – atkarībā no ādas tipa, kam tie paredzēti tie spēj ādu gan līdzsvarot, gan mitrināt, tonizēt un atsvaidzināt.

Esmu mēģinājusi, iesaku arī tev: Dabba Ābolu ūdens-tonis; Graenn Upeņu Hidrolāts

ziedudeni


Viena doma par “Ūdeņi ādai – termālie, micelārie, celulārie un ziedu – KAS IR KAS?

  1. Hello blogger, i must say you have very interesting posts here.
    Your page should go viral. You need initial traffic boost only.

    How to get it? Search for; Mertiso’s tips go
    viral

    Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s