10 ikdienas lietas, kas liek tev NOVECOT daudz ĀTRĀK

novecot

Novecošanās ir pilnīgi dabisks un normāls process. Pavisam apstādināt to, diemžēl nav neviena spēkos. Taču ir lietas, kuras piekopjot ikdienā, tu šo procesu vari paātrināt, vai tieši otrādi – palēnināt…

Stresošana – pārāk bieža, pārāk daudz, turklāt – par lietām, kuras tāpat izmainīt nav tavos spēkos. Tā vietā – dari, ko vari, bet pieņem, ka ne vienmēr viss notiks, kā esi ieplānojusi, un reizēm – tieši tā beigās izrādīsies labāk. Stress pastiprina visus organismā notiekošos novecošanās procesus.

Atpūtas ignorēšana – balansam ir jābūt it visās dzīves jomās, arī darba-atpūtas jomā. Jo vairāk tu strādā, jo proporcionāli jāatlicina laiks atpūtai. Laba atpūta spēj darīt brīnumus ar tavu izskatu. Ne velti cilvēki vislabāk izskatās tieši pēc atvaļinājuma.

Sliktas attiecības – gan attiecības ģimenē, gan darbā vai ar draugiem. Jebkuras sliktas attiecības rada stresu, bet stress – ātrākais ceļš uz novecošanos.

Draugu aizmiršana. Jā, ierakšanās ikdienas darbos, lietās, pienākumos. Eksistēšana, ne dzīvošana. Neaizmirsti, ka cilvēks pēc dabas ir sociāla būtne. Tev ir jādraudzējas ar citiem cilvēkiem, tas nāk par labu gan tev, gan tavam izskatam.

Skriešana pēc ideālās figūras – mēs daudz darām skaistas figūras vārdā. No daudz kā atsakamies. Bet – iegūstot skaistu figūru, bieži zūd veselīgais mirdzums acīs un sejas ādā. Nepazaudē balansu starp tievēšanu un labu izskatu.

Kustību ignorēšana – kustības izstrādā laimes hormonu mūsu organismā, aktivizē asinsriti un liek justies un izskatīties labāk. Fiziskajām aktivitātēm ir jābūt ikviena ikdienā. Cilvēks, kas regulāri nodarbojas ar tīkamām fiziskajām aktivitātēm, ir možāks, jūtas un izskatās labāk.

Sliktās emocijas –  skumjas, dusmas, skaudība, sevis žēlošana, aizvainojums – tas viss grauj tevi no iekšpuses. Liek justies slikti, atspoguļojas arī ārējā izskatā. Tās ir emocijas, kurām nedrīks ļauties ilgstoši.

Par maz svaiguma – svaiga gaisa ikdienā, svaiguma ēdienkartē. Katru dienu vismaz vienu stundu cilvēkam ir jāpavada svaigā gaisā. Tas būtu pēc grāmatas. Dzīvē – nu 20 minūtes svaigam gaisam taču vari atvēlēt? Un – augļi un dārzeņi ir jāiekļauj ēdienkartē neatkarīgi no gadalaika, kas valda aiz loga.

Pūces tēlošana – ikdienas, sadzīves vai darba lietu apdarīšana uz miega rēķina ir taisns ceļš uz novecošanos. Nekas nespēj aizstāt kvalitatīvu miegu. Tā laikā atjaunojas gan tavas spēka rezerves, gan šūnas visā organismā.

Par maz prieka dzīvē – un visbeidzot dzīve, kurā nav prieka. Ja nav prieka, nav jēgas, nav mērķa un vēlmju, tad viss šķiet pelēks. Un arī izskatāmies pelēki. Tiem, kuriem acīs ir prieks, ir skaidrs mērķis ir interese un zinātkāre, tie spēj būt optimistiskāki, priecīgāki, laimīgāki un arī – labāk izskatīties!


Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s